Черно море скочи на съдията, изгонил двама срещу Нефтохимик: Неадекватни отсъждания, толерира неспортсменско поведение на бургазилии!

0
-
-

От Черно море изразиха сериозни претенции към съдийството в мача от Елитната група до 19 години с Нефтохимик, завършил 0:0. Ето какво написаха „моряците“ на официалния си сайт:

Черно море завърши 0:0 при гостуването си на Нефтохимик в мач от 11-ия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците” завършиха двубоя с 9 човека, след пресилени картони на Росен Стефанов и Иван Томов.

Футболистите на Мартин Христов като цяло владееха инициативата от самото начало на срещата, но най-чистото положение през първата част бе в полза на домакините. След грешка в защита, играч на Нефтохимик излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира. Варненци също имаха ситуации за гол, но не съумяха да ги завършат по най-добрия начин.

Второто полувреме премина изцяло в половината на бургазлии, които от своя страна разчитаха предимно на контраатаки. Влезлият на смяна Иван Томов направи няколко поредни пропуска, като два от тях бяха фрапантни. Офанзивният играч на два пъти бе извеждан от Светослав Николов сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Берк Джевдет пък от границата на малкия пеналт стреля, но вратарят на домакините спаси.

В 75-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Росен Стефанов. От щаба на варненци имат претенции към главния рефер, който през целия двубой спестява картони на съперника, а в същото време официално предупреждава футболистите на Черно море незаслужено. Малко след това за втори жълт картон, отново доста пресилен, бе изгонен и най-дейният в предни позиции футболист на Черно море в тази среща Иван Томов.

“Освен всички неадекватни отсъждания на реферите в мача, през втората част съдийската бригада толерира неспортсменско поведение от страна на бургазилии, които са лежали по терена през голяма част от вторите 45 минути”, казаха от щаба на Черно море. Въпреки че останаха с 9 души, варненци не спряха да търсят победата, но силите не им достигнаха за нещо повече от този двубой.

В следващия кръг Черно море почива.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Берк Джевдет, Димитър Ралчев (46-Иван Томов), Калин Георгиев, Николай Златев (80-Аекс Цеков), Светослав Николов, Наско Янков, Петър Иванов (65-Симар Емин), Родослав Златев.