Ботев Пловдив и Черно море се отдалечиха от топ 6

0

Ботев Пловдив и Черно море направиха 1:1 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в „Коматево“. По този начин и двата отбора се отдалечиха от местата в топ 6. Черно море игра по-добре от своя съперник и може да съжалява, че не успя да си тръгне с победата от Коматево.

Станислав Шопов центрира много добре в наказателното поле на Черно море в 10-ата минута, Тодор Неделев се измъкна от опеката на двама бранители и успя да стреля, но Миодраг Митрович спаси с крак, след което успя да улови топката.

Черно море пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 17-ата минута, когато Матиа Курьор проби отдясно, последва техничен удар, който бе отразен от Янко Георгиев. Топката срещна десния страничен стълб, преди Джонатан Перейра да изчисти в корнер.

Седем минути по-късно Черно море пропиля нова възможност. Матиа Курьор извде отлично Дани Кики, но Янко Георгиев успява да пресече паса, излизайки напред. Топката все пак попадна във Васил Панайотов, който пробва прехвърлящ удар, но Терзиев успява да избие с глава.

Черно море направи нов много сериозен пропуск в 28-ата минута, когато Матиа Курьор получи топката в наказатеното поле и стреля незабавно, но за негов лош късмет намира напречната греда на вратата.

Тодор Неделев стреля от фаул в 38-ата минута, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Черно море. При добавката Ничев стреля, но топката срещна десния страничен стълб.

Васил Панайотов игра с ръка в наказателното поле на Черно море в 51-ата минута. Съдията Петър Костадинов свири фаул и извади ситуацията извън наказателното поле, а Панайотов игра с ръка в наказателното и трябваше да последва дузпа.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 58-ата минута. Перейра намери Филип Филипов, който засече топката и я изпрати в опразнената врата на Черно море.

Черно море успя да изравни резултата в 78-ата минута. Родриго бе изведен зад отбраната на Ботев и с удар от границата на наказателното поле, прати топката под плонжа на Янко Георгиев.

Черно море е седми в класирането с 34 точки, а Ботев Пловдив е осми с 30 точки.