Ботев Пд удари Царско село и завърши сезона с гръмка победа(ВИДЕО)

0

Отборът на Ботев Пловдив победи с 5:0 Царско село в последен двубой от плейофната фаза на Първа Лига за двата клуба.Това бе и втора поредна победа за канарчетата,които преди седмица записаха историческа победа кото гост на Левски с 2:1 в София.

Десет минути след първия съдийски сигнал Ботев Пд получи добра възможност от пряк свободен удар, но Славчо Шоколаров прати топката право в тялото на Лесли Де Са. Последва удар на Атанас Илиев, който бе отразен от стража на „царете“. След половин час игра обаче, Атанас Илиев се възползва от неразбирателството между Михаил Иванов и Ивайло Марков и разпечата вратата на „царете“. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

В началото на втората част,в 58-ата минута Еспиноса подаде към Маркиньос, който от границата на наказателното поле запрати топката към вратата на Иванов с удар по земя. Кълбото се удари в страничния стълб и рикошира в главата на стража на „царете“, за да влезе във вратата му.

„Канарчетата“ се разиграха и само шест минути по-късно можеха да водят с три попадения, но Мите Цикарски пропусна да оформи класиката. С това се нагърби Реда Рабеи, който получи добро подаване от Маркиньос и абсолютно необезпокояван реализира за 3:0. Десетина минути преди края на мача страничният стълб раздели Атанас Илиев от попадение №17 през този сезон. В 87-ата минута Емануел Току направи победата на своя тим още по-изразителна след красиво изпълнение от пряк свободен удар. В последната минута Сисе оформи икрайното 5:0 за Ботев.