Ботев (Пд) удари Черно море и си капарира третото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев (Пд) победи Черно море в първи мач от плейофната фаза на Първа лига. На базата в Коматево „канарчетата“ се наложиха с 1:0. По този начин те се утвърдиха на третото място във временното класиране, но вече с цели 4 точки аванс пред днешния си съперник.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на фена на Ботев (Пловдив) Атанас Пулев, починал внезапно.

В 16-ата минута Антоан Бароан напусна принудително, след като получи контузия. На негово място в игра се появи Мохамед Брахими. Именно последният даде аванс на домакините в 29-ата минута. Той получи прекрасен извеждащ пас от Тодор Неделев и останал сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

В 37-ата минута Родриго Вилела шутира добре, но над напречната греда.

В даденото от съдията продължение Матиас Курьор бе оставен напълно необезпокояван около точката за дузпа и засече с глава центриране отляво. Топката обаче премина покрай вратата.

По-малко от 20 секунди след началото на втората част Ботев можеше да удвои аванса си. Па Конате получи на ъгъла на вратарското поле и стреля по диагонала. Живко Атанасов обаче успя да избие преди топката да влезе във вратата.

След час игра Беншаа стреля от 8-9 метра и бе на път да изравни резултата. Курьор обаче неволно застана на пътя на топката и предотврати попадение за своя отбор.

180 секунди по-късно Беншаа стреля атрактивно със задна ножица, но малко над напречната греда.

В 68-ата минута Неделев насочи удар в долния десен ъгъл. Дюлгеров обаче плонжира и успя да избие в корнер.

В 82-ата минута Пабло Гарсия стреля много опасно от далечна дистанция. Топката обаче профуча над лявата сглобка на вратата.