Валентич: Черно море е отборът, който се защитава най-добре в първенството

0

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Азрудин Валентич – сподели мнението си за победата с 1:0 над Черно море.

„Знаехме, че ни чака труден мач. Черно море са добър отбор със страшно добър треньор. Имат добре сложени физически футболисти. Те са може би отборът, който най-добре се защитава в първенството. Аз имам неприятна история с Черно море, защото в 5 мача нямах победа. Първите минути започнахме нервно, Черно море ни създаде затруднения. Казах на моите футболисти да се успокоят. Скоро след това вкарахме типичен за нас гол. Имахме нелоши възможности и за втори. През второто полувреме насочихме усилията да се защитаваме, да съхраним аванса си. Справихме се добре. Борихме се до последно за всяка позиция, за всяка топка. Трябваше да се справяме и с центриранията на съперника“, коментира Валентич.