Ботев (Пд) тресна ЦСКА-София в мач с 5 гола, 2 дузпи и 1 червен картон (ВИДЕО)

0
botev plovdiv cska
Снимка: lap.bg

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА-София в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България. Последният съдийски сигнал в Коматево прозвуча при 3:2, като всичко ще се реши на реванша след седмица, на стадион „Българска армия“. Днес „канарчетата“ поведоха с 2:0. „Червените“ намалиха, нов 53-ата минута останаха с човек по-малко след червен картон на Бикел. Въпреки това столичани стигнаха до равенството. В заключителните минути обаче Феребори Доре все пак дари победата на пловдивчани.

Още в началните минути Али Соу можеше да се възползва от неразбирателство в защитата на домакините, но но ударът му не намери целта.

Ботев поведе в 14-ата минута. Чорбаджийски фаулира в наказателното поле Лазар Марин, за което главният арбитър отсъди дузпа. Тодор Неделев бе безапелационен от бялата точка  за 1:0.

В 21-ата минута Балтанов фаулира Малинов пред наказателното поле на домакините, потърпевшият стреля опасно от фаула, но малко над напречната греда.

В 26-ата минута Ботев вкара втори гол. Неделев изведе чудесно Антонио Вутов, който елиминира Божидар Чорбаджийски в наказателното поле и без проблеми прати топката в мрежата на Черниаускас за 2:0.

В 32-ата минута ЦСКА-София върна един гол. Перейра опита на шпагат да спре центриране на Енрике отляво, но топката се отклони от ръката му и Николай Йорданов отсъди 11-метров наказателен удар. Али Соу бе точен от бялата точка за 2:1.

В 37-ата минута Балтанов стреля с глава след центриране от корнер, но в аут.

В 53-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко. Бикел не успя да овладее топката, Тонев му я отне, след което халфът на „червените“ го фаулира. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

В 61-ата Али Соу засече центриране отдясно с глава, но ударът му от непосредствена близост срещна напречната греда.

В 69-ата минута ЦСКА-София изравни. Рубен Пинто изстреля истински снаряд от фаул, от границата на наказателното поле, неоставяйки никакъв шанс на Кайзер за 2:2.

В 84-ата минута Ботев (Пд) стигна до трето попадение. Неделев и Доре направиха чудесно двойно, последният остана сам срещу вратаря и с удар по диагонала прати топката в мрежата за 3:2.

240 секунди по-късно чудесна атака на „канарчетата“ завърши с точен удар от близко на Кристиан Добрев. Попадението обаче бе отменено, тъй като топката бе излязла в ъглов, преди Неделев да подаде към „жълто-черния“ талант.