Ботев Пд сложи тройка на руснаци

0
-
-

Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над руския втородивизионен ФК Чайка в контролна среща. Спарингът се игра на изключително тежкия терен на спортен център „Хане“ в град Сиде.

Двата тима направиха здрав сблъсък, изпълнен с множество единоборства и нарушения. С два гола във вратата на руснаците се отчете Александър Тонев, а едно попадение добави юношата Никола Илиев.

В 3-ата минута Антонио Вутов пробва технично да прехвърли вратаря, а кълбото мина на сантиметри от гредата. В 13-ата минута Тодор Неделев получи контузия, като след прибирането на отбора в България ще стане ясно колко сериозна е травмата на национала.

Последваха минути, в които липсваха головите положения пред двамата вратари, а играта се водеше между двете наказателни полета. В 37-ата минута Станислав Шопов центрира отдясно и Александър Тонев стреля от движение, но покрай вратата. В 40-ата минута Димитър Тонев отправи страхотен удар, но той бе избит от вратаря на руснаците.

След почивката „канарчетата“ доминираха тотално, а положенията пред вратата на руския тим летяха едно след друго. Втората част стартира с положение пред Янко Георгиев, но вратарят на „жълто-черните“ се намеси отлично, отразявайки опасен шут от свободен удар.

В 51-ата минута далечен удар на Александър Тонев мина над вратата. 2 минути по-късно Станислав Шопов изпълни отлично пряк свободен удар, но след изпълнението му топката се отклони от напречната греда.

В 55-ата минута Сашо Тонев пусна към Слави Шопов, младокът се озова на добра позиция, но последвалият удар мина покрай целта. В 58-ата минута гредата за втори път спаси руснаците, след като Радослав Терзиев засече с глава центриране на Лазар Марин, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата.

В 70-ата минута логичното се случи и „жълто-черните“ откриха резултата. Пловдивчани отнеха топката, тя се озова в Никола Илиев и той пусна към Александър Тонев, а офанзивният футболист отблизо се разписа за 1:0.

След по-малко от 60 секунди Андерсон се справи отлично с няколко защитници по левия фланг и изведе Александър Тонев на добра позиция, „седмицата“ в тима на пловдивчани овладя и с красив удар в далечния ъгъл реализира втория си гол за 2:0.

Руснаците отговориха с опасен удар от средна дистанция, който бе спасен от Янко Георгиев. Крайният резултат бе оформен от Никола Илиев в 83-ата минута. Младокът завърши прекрасна многоходова атака на „канарчетата“, а с асистенция се отчете Лазар Марин.

Стартовият състав на Ботев: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов

Резерви:Янко Георгиев, Станислав Работов, Петър Итов, Стефан Попов, Димитър Тонев, Филип Филипов, Костадин Ничев, Атанас Стоименов, Бисер Бонев, Никола Илиев, Андерсон