Ботев Пд с класика срещу Етър

0
-
-

Ботев (Пловдив) надви Етър с 3:0 в контролна среща преди старта на сезон 2020/2021. Тодор Неделев (10) изведе тима си напред след точно изпълнение на дузпа, а Иван Василев (78) удвои. Лъчезар Балтанов (88) оформи крайния резултат с хубав шут от далечна дистанция. Спарингът се проведе на „Трейс арена“ в Стара Загора.

В стартовия състав на „канарчетата“ попаднаха всички нови попълнения за „канарчетата“ през това лято – Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос Педросо и Атанас Илиев.

Още в 10-ата минута Тодор Неделев изведе „канарчетата“ напред. Звездата на Ботев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антонио Вутов в наказателното поле. В 14-ата минута „болярите“ можеха да възстановят равенството, но удар на техен футболист премина на сантиметри от страничния стълб на вратата зад Янко Георгиев. В 23-ата минута новото попълнение в състава на „канарчетата“ Мите Цикарски пропусна да се разпише след добро взаимодействие с другия нов в Ботев – Атанас Илиев. Националът на Северна Македония обаче не успя да преодолее вратаря на символичните гости. В следващите минути двата тима си размениха по две опасни атаки, които обаче не завършиха с гол. В края на първото полувреме Етър имаше нова възможност да изравни, но удар към вратата на Георгиев беше блокиран и излезе в ъглов удар.