Монтана унизи ЦСКА-София на Армията(ВИДЕО)

0

ЦСКА-София и Монтана завършиха изненадващо 2:3 в последната контрола на „червените“ преди старта на новия сезон в efbet Лига. Двубоят на стадион „Българска армия“ започна в 19.00 часа.За „армейците“ се разписаха Али Соу (13) и Валентин Антов (44) , Борислав Балджийски вкара за Монтана в 34-ата минута. Николай Минков изравни в средата на второто полувреме, а минута преди края Владимир Айтов след асистенция на Тони Тасев довърши домакините.

Преди началото на мача ЦСКА-София представи официално отбора за предстоящата кампания, въпреки че срещата се играе пред празни трибуни.Очаквано двубоят започна с натиск на домакините, които се настаниха трайно в половината на съперника. Още в 9-ата минута домакините бе близо до гола, но ударът на Али Соу от въздуха срещна лявата греда и после бе уловена от вратаря Орлинов. Четири минути по-късно Енрике Рафаел напредна отдясно и пусна страхотен пас по земя в наказателното поле, където за връхлитащия Али Соу бе детска игра да я отклони в мрежата за 1:0.
Футболистите на ЦСКА продължиха да атакуват, но защитата на съперника внимаваше и се справи с опасностите пред своята врата. Неочаквано новакът в efbet Лига стигна и до изравняване в 35-ата минута. Новото попълнение на ЦСКА Юсуф Санкаре допусна да му бъде отнета топката в центъра на терена, след което Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато. Друг от новите на „Армията“ Юрген Матей изби със майсторски шпагат, но при пдането си Илиев бутна топката към непокрития Балджийски, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:1. Футболистите на ЦСКА-София имаха претенции, че Балджийски е бил в положение на засада, но реферът Петър Григоров посочи центъра.

Минута преди почивката Валентин Антов върна усмивките в ЦСКА-София. Центриране на Тиаго Родригес от фаул доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите, където Антов се ориентира най-добре и с премерен шут прати топката в мрежата.В 74-ата минута гостите от Монтана изравниха за втори път. Тони Тасев показа добрата си скорост по десния фланг, центрира в наказателното поле по земя, а Николай Минков с елегантно докосване матира Димитър Евтимов, появил се в игра в хода на второто полувреме.Владимир Айтов след асистенция на Тони Тасев довърши домакините в последната минута.