БГ национал с червен картон,отборът му спечели промоция за елита в Дания

0
stefan velkov

Отборът на Вейле се завърна в елита на Дания. Днес Стефан Велков и компания направиха реми 1:1 в гостуването си на Сьонерюск от 29-ия кръг на плейофа за промоция. Това бе изключително важен мач и за двата отбора, като домакините се нуждаеха от победата, за да атакуват второто място, докато пък за гостите и равенството бе достатъчно, за да им гарантира, че ще завършат на едно от първите две места в крайното класиране и ще играят в елита догодина.

Бившият роден национал също се прояви в мача, но в негативен аспект. Той си изкара два жълти и червен картон и остави отбора си с човек по-малко в 82-рата минута.Иначе Вейле поведе с гол на Арбнор Муцоли в 66-ата минута, а Сьонерюск стигна до изравняване дълбоко в добавеното време в 97-ата минута чрез Емил Фредериксен.

След това реми Вейле остава на 1-вото място в класирането с актив от 60 точки и вече и на теория е сигурен за елита. Сьонерюск остава на 3-тата позиция с 49 точки, като остава на 3 зад втория Хвидовре и до последно ще води битка с него за второто свободно място, даващо право на влизане в горното ниво на датския футбол.