След драма с дузпи: Лудогорец отстрани Черно море и е на финал за Купата срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

0
cherno more ludogorets
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец е вторият финалист за Купата на България. На стадион „Хювефарма Арена“ Черно море се наложи над „орлите“ с 2:1 в редовното време, след като стигна до гол в 5-ата минута на продължението на второто полувреме. Така, след победата на родния шампион с 2:1 в първия мач във Варна, се стигна до две продължения от по 15 минути, в които нов гол не падна и последва изпълнение на дузпи. При тях по-точни бяха футболистите на Ивайло Петев. В спор за отличието те ще се изправят срещу ЦСКА 1948, който вчера отстрани Локомотив (София).

Черно море имаше много добра възможност, още преди да са изминали 60 секунди игра. Александър Василев отне топката на Аслак Фон Витри и центрира отляво. Исмаил Иса засече от ъгъла на вратарското поле, но покрай дясната греда.

Лудогорец отговори в 5-ата минута. Тисера бе изведе в наказателното поле. Точно обаче преди да нанесе удар, Даниел Димов на шпагат успя да избие в корнер.

В 14-ата минута Десподов центрира от фал. Игор Пластун засече с глава, но топката разтресе напречната греда.

20 минути по-късно Лудогорец направи фрапантен пропуск. Топката достигна на 6-7 метра от голлинията до напълно необезпокоявания Спас Делев. Нападателят обаче стреля над вратата.

В 42-ата минута Десподов центрира от фал. Оливие Вердон засече с глава. Дюлгеров изби, но при добавката Игор Пластун прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Вердон.

По-малко от 180 секунди след началото на втората част Кирил Десподов получи отдясно, влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Спас Делев пък от границата на вратарското поле бе точен. И този гол на „орлите“ обаче не бе зачетен заради засада на капитана на домакините.

Черно море шокира своя съперник в 55-ата минута. Мазир Сула центрира отляво. Игор Пластун опита да изчисти с глава. Вместо това обаче се получи пас към Васил Панайотов, който от вратарското поле, също с глава, засече неспасяемо за 0:1.

Лудогорец реагира светкавично и 180 секунди по-късно равенството бе възстановено. Кирил Десподов центрира от самата аутлиния. Пред вратарското поле пък Спас Делев изпревари Александър Василев и с глава насочи в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 61-ата минута удар от наказателното поле на Исмаил Иса мина покрай дясната греда.

В 67-ата минута Лудогорец можеше да реши всичко в своя полза. Тисера получи от Десподов на отлична позиция в наказателното поле и стреля по диагонала. Иван Дюлгеров демонстрира класа и изби.

В 89-ата минута току-що влезлият в игра Тодор Неделев стреля от фал. Топката обаче премина на безопасно разстояние от вратата.

Секунди по-късно Атанас Илиев стреля от наказателното поле, а топката срещна ръката на Оливие Вердон. Главният съдия обаче не отсъди дузпа, а проверката с ВАР потвърди решението му.

В последвалата атака пък Матиас Тисера прехвърли излезлият извън наказателното си поле Дюлгеров, но прехвърли и вратата.

Черно море попари Лудогорец в последната секунда на 5-минутното продължение. Центриране в наказателното поле бе свалено с глава от Живко Атанасов. Матеус Машадо пък от границата на наказателното поле прати топката в мрежата за 1:2. Така мачът влезе в две продължения по 15 минути.

В 97-ата минута удар от дъгата на наказателното поле на Неделев мина встрани от вратата.

В последната минута на първото продължение Неделев центрира почти от аутлинията. Алекс Фернандес можеше да си вкара автогол в опита си да овладее, но все пак успя пред голлинията да изчисти в корнер.

В 115-ата минута Текпетей нанесе мощен шут от 5-6 метра. Дюлгеров обаче бе добре позициониран и изби.

До края на второто продължение не се случи нищо интересно и крайният победител трябваше да се определи след изпълнение на дузпи.