БГ национал резерва при важна победа на отбора си в Полша(ВИДЕО)

0

Отборът на Арка (Гдиня) постигна важна победа с 3:1 в домакинството си на Висла (Краков) от 6-ия кръг на плейофа за оставане в полската Екстракласа. Българският нападател Алекс Колев не игра в този мач заради контузия. С този успех  съотборниците на бившия младежки национал почти осигуриха оцеляването на отбора в елита и за следващия сезон.
Арка поведе в резултата с гол на Дея в 5-ата минута, но Сива възстанови равенството в 40-ата.През второто полувреме домакините се активизираха и измъкнаха победата с две попадения на Вейнович в 58-ата и 70-ата минута от дузпа.
Така Арка събра актив от 42 точки и излезе на 4-ото място във втората осмица и е на 5 точки от опасната зона, като застрашените Висла (Плок) и Заглебие (Сосновиец) имат по два мача до края на сезона. Висла (Краков) пък запазва първото си място с 49 точки.