Безпощаден Ливърпул взе битката на титаните, тресна Байерн насред Мюнхен (ВИДЕО)

0
liverpool bayern
-
-

Ливърпул е на 1/4-финал в Шампионска след, след като спечели битката на титаните с Байерн (Мюнхен). Англичаните се наложиха с 3:1 на „Алианц Арена“ и след 0:0 в първия мач продължават напред.

В 11-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Върджил ван Дайк избута Левандовски. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка.

Ливърпул пък бе безкомпромисен в 27-ата минута. Мане се освободи от излезлия неразчетено Мануел Нойер и прати топката в мрежата за 0:1.

Байерн реагира бързо и в 39-ата минута възстанови равенството. Гнабри проби отдясно и пусна остро по земята към вратарското поле, където Жоел Матип засече в собствената си врата за 1:1.

В 69-ата минута Ливърпул стигна до второ попадение, с което на практика предрешиха крайния победител от двете срещи. След центриране от корнер, Ван Дайк засече с глава за 1:2.

В 84-ата минута мърсисайдци довършиха съперника си. Салах центрира перфетктно към Мане, който от границата на вратарското поле не сгреши с глава за 1:3.