0
barcelona felipe coutinho
-
-

Барселона разгроми Лион с 5:1, в мач реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига. Така, след като първата среща във Франция завърши 0:0, каталунците продължават към 1/4-финалите на надпреварата.

В 16-ата Денайер спъна в наказателното поле Луис Суарес, за което съдията отсъди дузпа. От бялата точка Лео Меси бе точен с чудесно изпълнение на „Паненка“ за 1:0.

В 31-ата Артур изведе с прекрасен пас Суарес, който пък намери на празна врата  Коутиньо, за когото не бе проблем да направи 2:0.

Малко след попадението Лион получи нова лоша новина, след като вратарят Лопеш трябваше да бъде сменен принудително.

В 58-ата Лион върна надеждите си за чудо. Защитата на испанците не се справи при изчистване на топката и Тусар реализира за 2:1. Съдията използва ВАР при попадението, за да се убеди, че няма засада.

В 78-ата минута Меси направи двама защитника на Лион за смях в наказателното поле, след което чукна елегантно покрай вратаря за 3:1. В ситуацията стражът на французите успя да докосне топката, но недостатъчно, за да я избие.

В 81-ата минута Меси нахлу в наказателното поле, след което пусна към Жерар Пике. За защитника пък не бе трудно на празна врата да оформи крайното 4:1.

В 86-ата минута Меси подаде наляво към резервата Усман Дембеле, който реализира в близкия ъгъл за крайното 5:1.