Берое спечели драматично дербито при жените

0
BEROE JENI
-
-

Берое спечели дербито на женското баскетболно първенство, след като се наложи над Монтана с 65:63. Двата отбора се срещнаха в петък в турнира за Купата на България, когато победата беше за монтанки.
Мачът премина през доста обрати, като началото беше за домакините, които водеха със 17:11 в края на първата част. До почивката гостенките стопиха още изоставането си, а след края на третата част излязоха напред с 43:46. Но силна четвърта част най-вече на Виолина Кочева и Милена Томова обърнаха отново мача в полза на отбора на Георги Божков. Финалният щурм на отбора на Монтана не донесе желания обрат, въпреки че в последните 2:41 минути серията беше за тях 10:6.
Милена Томова вкара 17 точки за Берое, а Кочева и Теодора Динева добавиха по 12. Томова и Динева останаха с по 6 борби под кошовете.
За Монтана Димана Георгиева вкара 18 точки, а също така взе и 9 борби. Радостина Димитрова остана с 11.
Така с днешния мач Берое има 6 победи от 6 мача, а Монтана е след тях в класирането с 4/2.