МОЛ Види и Миланов с важна победа за Купата

0
768x432 1 1
-
-

Отборът на МОЛ Види извоюва изключително важна победа с 2:1 в гостуването си на Ференцварош от 1/4-финала за Купата на Унгария. Това е първият от двата мача между тези отбори, но гостите постигнаха отличен турнирен резултат срещу големия си съперник. Българският национал Георги Миланов се появи на терена едва в добавеното време на мястото на Шаболич Хущи, като това бе смяна по-скоро за печелене на ценни секунди и пазене на резултата.

МОЛ Види поведе още в 1-ата минута с гол на Ролад Юхаш, но Ференцварош успя да изравни в 27-ата минута с попадение на Фернандо Гориарян. Победният гол за гостите реализира Пауло Винисиус в 58-ата минута на двубоя.

Така МОЛ Види постигна важен успех и ще гледа с оптимизъм към реванша на 3 април. Победителят от този сблъсък ще има за съперник на 1/2-финала някой измежду Дебрецен и Мешковежд-Жори.

Любопитното е, че МОЛ Види и Ференцварош са основните конкуренти за титлата в Унгария през настоящия сезон, но в първенството предимството е на страната на зелено белите, които водят в таблицата с 8 точти пред своя съперник.