Берое не може да вкара на Черно море за Купата

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Берое посреща Черно море в един най-завързаните сблъсъци от програмата на осминафиналите за купата. Въпреки че и двата отбора имат богата и видяла какво ли не история, преките им сблъсъци за купата са малко. Срещали са се общо 3 пъти едва в две от изданията на турнира.

За първи път те мерят сили на фазата, на която ще го направят и днес – осминафиналите през сезон 1984/85. Разликата в сравнение със сега е, че тогава победителят е трябвало да бъде излъчен в два мача. Първият сблъсък в Стара Загора се играе навръх Коледа – 26 декември, завършва без победител и без отбелязан гол. Три дни по-късно Черно море побеждава с 2:0 с голове на Огнян Радев и Иван Стоянов и продължава напред.

В по-съвременната епоха и на малко по-напреднала фаза двата отбора също имат сблъсък за купата на страната. Той бе на четвъртфиналите през сезон 2015/16. На 9 декември 2015 година в Стара Загора 120 минути не стигнаха на двата тима да си отбележат попадение. Стигна се до дузпи, при които по-точни бяха старозагорци и така след 5:3 при изстрелите от бялата точка те продължиха напред. Интересното е, че от участниците в този мач само един има шанс да играе и днес и той е в зеления лагер. Става дума за Георги Динков.

Прави впечатление и това, че Берое дотук не е вкарал гол в игровото време на Черно море, пише „Мач Телеграф“. Днес ще направи четвърти опит да се разпише.