Берое изпусна ЦСКА-София, но спря „червените“ за първото първото място (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

Берое и ЦСКА-София не излъчиха победител в мач от XII кръг на Първа лига. На стадиона на старозагорци възпитаниците на Петър Колев могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, а последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0. Равенството пък не позволи на столичани да оглавят класирането в родния елит.

Берое застраши вратата на гости по-малко от 60 секунди след началото на мача. Камбуров стреля от наказателното поле, а топката се отби в ръката на Метс. Домакините поискаха дузпа, но Георги Кабаков не отсъди такава.

В 20-ата минута Камбуров засече от точката за изпълнение на дузпа центриране отдясно на Фуртадо. Бусато обаче с прекрасна намеса успя да изби и да запази нулевото равенство.

240 секунди по-късно Камбуров падна в наказателното поле след съприкосновение с Амос Юга и старозагорци за втори път в двубоя поискаха дузпа. Главният съдия Георги Кабаков, обаче не посочи бялата точка.

В 32-ата минута Георги Йомов центрира от фал. Федерико Варела засече опасно с глава. Ганев обаче изби в корнер отиващата под гредата му топка.

В 54-ата минута Александър Василев стреля от границата на наказателното поле, а Бусато улови сигурно.

120 секунди по-късно Симеон Мечев намери в наказателното поле Даниел Генов. Ударът на последния обаче премина над напречната греда.

В 68-ата минута Лебон се озова на чиста позиция в наказателното поле, напълно необезпокояван. Ударът му обаче попадна право в ръцете на Бусато.

В 90-ата минута Берое по чудо не стигна до победата. След центриране от корнер, Хаджиев засече с глава, но Бусато изби от голлинията.

В продължението пък мощен изстрел на Даскалов също бе избит от вратаря на ЦСКА-София.