0
768x432 7
-
-

Берое спечели с 2:0 гостуването си на Миньор (Перник) в 1/16-финал от турнира за Sesame Купа на България. Преотстъпеният от ЦСКА – София Калоян Кръстев откри резултата в полза на тима на Николай Киров с глава в петата минута.
В самия край Абубакар Тунгара направи 2:0 и сложи печат под класирането на заралии за следващия етап. Там футболистите от Стара Загора ще посрещнат у дома ЦСКА 1948, който също днес премина стъпалото на 1/16-финалите.

Батални сцени белязаха двубоя от 1/16-финалите от турнира за Купата на България между Миньор Перник и Берое. В средата на второто полувреме привърженици на домакините нахлуха в сектора за гости.Стигна се до сбиване между привържениците на перничани и заралии, като вследствие на тях двама запалянковци на гостите от Стара Загора са ранени, съобщава dsport.

Между двете агитки прелитаха различни предмети, сред които камъни, бутилки, сигнални ракети и др. Органите на реда в Перник влязоха на трибуните, за да опитат да спрат продължаващото сбиване и да уталожат напрежението в тази среща. Впоследствие ранените фенове на гостите бяха откарани в болница с две линейки.