0
DSC 7288 930x579 1
-
-

Берое победи с 2:0 Миньор Перник в мач от 1/16-финалите за Sesame  Купа на България и по този начин се класира за осминафиналите, където ще се изправи срещу ЦСКА 1948. „Зелените“ излязоха напред в резултата още в 5-ата минута след попадение на Калоян Кръстев. През втората част играта бе прекъсната за около 10 минути след сериозни сблъсъци по трибуните. В 101-ата минута Абубакар Тунгара реши всичко в двубоя с втори гол.

Още във 2-ата минута Стив Траоре намери Тунгара в наказателното поле, а той бе съборен, но реферът даде сигнал играта да продължи.

Берое излезе напред в резултата в 5-ата минута. Абубакар Тунгара намери Спас Георгиев на фланга, а той центрира в наказателното поле, където Калоян Кръстев засече топката с глава и я прати във вратата на Никола Виденов.

Две минути след това домакините стигнаха до разбъркване след корнер, но не застрашиха вратата на Иван Караджов.

Миньор имаше отличен шанс да изравни в 20-ата минута. Йосифов изпълни отличен пряк свободен удар и затрудни Караджов, в чието лице блестеше слънцето, но стражът на Берое се справи и изби в корнер.

„Зелените“ имаха още една отлична възможност да застрашат вратата на Виденов в 32-ата минута, когато Траоре проби по фланга и центрира в наказателното поле на Миньор. Там топката премина през куп от играчи и попадна в Серкан Юсеин, който бе извън наказателното поле, но халфът не успя да отправи удар.

Серкан изпълни пряк свободен удар от около 24 метра в 44-ата минута, но топката мина на метър от гредата и излезе в аут.

Две минути след подновяване на играта Рука центрира в наказателното поле на Миньор, а там Тунгара стреля от въздуха, но не успя да намери очертанията.

В 50-ата минута Траоре навлезе в наказателното поле на Миньор и шутира от малък ъгъл, но топката рикошира и излезе в корнер. Фонтен засече с глава центрираната от ъгловия удар топка, но тя излезе в аут.

След още две минути Спас Георгиев също получи в наказателното поле и опита удар в близкия ъгъл, но Виденов изби.

Домакините се активизираха в следващите няколко минути, но натискът им бе по-скоро стихиен.

Все пак в 60-ата минута Йосифов центрира в наказателното поле, а там Тютюков отправи удар с глава, но той бе прекалено слаб и неточен.

Мачът бе прекъснат след две минути, след като феновете на Миньор Перник нахлуха в близост до привържениците на Берое и започнаха да ги замерват. Двама привърженици на Берое бяха ранени и откарани с линейка. Паузата бе около десетина минути.

В 74-ата минута Фонтен успя да отправи удар след корнер, но той попадна в тялото на противников играч. Шест минути след това Мечев центрира от фал, а Калоян Кръстев стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Виденов.

Най-сериозният шанс за домакините дойде в 88-ата минута, когато Ценов стреля от пряк свободен удар, а топката срещна напречния стълб на вратата на Иван Караджов.

Във втората минута на добавеното време Калоян Кръстев стреля с глава след изпълнение на корнер, а бранител изби пред голлинията.

В четвърта минута на добавеното време Тунгара бе изведен сам срещу вратаря и опита да го прехвърли елегантно, но Виденов успя да закачи топката и тя излезе в корнер.

В единадесетата минута на добавеното време на срещата Тунгара овладя топката пред наказателното поле и с много хубав удар я вкара за втори път във вратата на Виденов.

До края на мача нямаше нови опасни ситуации и така Берое отстрани Миньор за Купата на България.

В осминафиналите Берое ще преиме ЦСКА 1948, а мачът е насрочен за 2 декември от 12:30 ч.