Беласица накара Локо (Пд) да трепери до края! „Смърфовете“ с късен обрат (ВИДЕО)

0

Локомотив (Пловдив) победи Беласица (Петрич) в мач от 1/8-финалите на Купата на България. Срещата на „Лаута“ приключи при 2:1 за домакините, които направиха късен обрат, след като в началото на второто полувреме възпитаниците на Саша Симонович бяха повели.

В 10-ата минута Георги Минчев засече с глава центриране на Бирсент Карагарен, но неточно.

В 27-ата минута Кристиан Илич стреля мощно в близкия ъгъл, но Захари Димитров успя да избие с крак.

10 минути по-късно Локомотив бе много близо до това да поведе. Димитър Илиев се пребори в наказателното поле със защитник на гостите и с глава прехвърли вратаря. Атанас Карачоров обаче изчисти току пред голлинията.

В 42-ата минута Карагарен центрира в наказателното поле от корнер. Гомис засече с глава, но над вратата.

Изненадващо гостите започнаха по-активно втората част, но стигнаха само до два доста неточни удара.

В 52-ата минута обаче шокираха „смърфовете“. Стивън Кирилов нахлу в наказателното поле и върна топката по посока точката за изпълнение на дузпа. Димитър Стоев засече от движение, правейки Пиргов безпомощен за 0:1.

В 66-ата минута Карагарен стреля много неточно от фал. Минутка по-късно пък удар на Салинас премина на безопасно разстояние от лявата греда.

240 секунди след това Локомотив можеше да изравни. Малембана стреля мощно от фал. Захари Димитров обаче изби в корнер отиващата под гредата топка.

Все пак, в 73-ата минута пловдивчани стигнаха до гол. Димитър Илиев прекара топката между краката на Атанас Димитров, който му препречи пътя в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за 1:1.

Минутка след това Салинас нанесе силен удар в долния десен ъгъл, който Димитров успя да избие в корнер.

В 78-ата Карагарен шутира мощно от въздуха. Отново стражът на Беласица обаче успя да да спаси.

В 84-ата минута Карагарен бе изведен сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Димитров обаче за пореден път се оказа последна преграда и равенството се запази.

180 секунди по-късно обаче пълният обрат бе факт. Витанов с прекрасен диагонален пас намери в наказателното поле Карагарен. Последният от изключително малък ъгъл с прецизен удар по диагонала направи 2:1.