Атлетик Билбао шокира Барселона с феноменален гол (ВИДЕО)

0
-
-

Атлетик Билбао победи Барселона с минималното 1:0 на „Сан Мамес“ в първия двубой от новия сезон на Ла Лига.

Шампионите започнаха с две от новите си попълнения в стартовия състав – Антоан Гризман и Френки де Йонг, а Лионел Меси остана извън състава поради травма на прасеца. През първата част възпитаниците на Ернесто Валверде контролираха събитията на терена, но така и не намериха път към вратата на Унай Симон. От своя страна, баските се опитваха на контраатака да затруднят своя съперник, а първата част завърши при нулево равенство.

Каталунците понесоха още един удар в края на полувремето, когато уругвайският нападател Луис Суарес получи контузи своя прасец и напусна принудително терена, заменен от Рафиня. Втората част не се различаваше с нищо от първата и Барселона владееше контрола върху топката, но Атлетик дочака своя момент минута преди края на редовното време.

Центриране на Андер Капа намери в наказателното поле Ариц Адуриц и неостаряващият голмайстор на домакините парира Марк-Андер Тер Стеген с неспасяем ножичен удар. Така 38-годишният футболист изравни звездата на съперника Меси по последователни сезони с гол в Ла Лига – 15. Гостите не успяха да реагират на предизвикателството и така след един точен изстрел по посока вратата на Билбао, загубиха в откриващия си мач от кампанията. В следващия кръг Барса приема у дома Бетис, докато Атлетик гостува на Хетафе.