Аржентина смачка Полша, би с малко и спечели групата си! Меси изпорти скандална дузпа (ВИДЕО)

0
lionel messi 1
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup
-
-

Аржентина победи Полша в решителен двубой от група „C“ на Световното първенство в Катар. На стадион „974“ в Доха селекцията на Лионел Скалони смачка игрово своя съперник, но се наложи само с 2:0. По този начин Меси и компания спечелиха своята група и на 1/8-финалите ще се изправят срещу Австралия. „Дружина полска“ все пак се класира напред в турнира, след като имат по-добра голова разлика от Мексико. Те ще се изправят срещу Франция в следващата фаза на надпреварата.

В 10-ата минута Меси направи самостоятелен пробив и стреля от 2-3 метра от ъгъла на вратарското поле. Войчех Шчесни обаче бе заел добра позиция и успя да избие в корнер.

В 17-ата минута шут на Маркос Акуня мина над вратата. 120 секунди по-късно той засече с глава центриране в наказателното поле, но Шчесни улови без затруднения.

Аржентина можеше да поведе в 29-ата минута. Де Пол засече пас отдясно, но защитник на Полша изби пред голлинията. Топката стигна до Маркос Акуня, който отправи топовен изстрел по диагонала, но на сантиметри от лявата греда.

240 секунди по-късно Анхел Ди Мария завъртя топката директно от корнер и тя отиваше под напречната греда. Шчесни обаче успя да избие в нов ъглов удар.

В 39-ата минута Аржентина пропусна прекрасен шанс да поведе. Хулиан Алварес бе изведен сам срещу вратаря, но Шчесни с прекрасна реакция изби. Топката отново стигна до Алварес, който центрира. Лионел Меси засече неточно с глава, след което бе леко ударен с ръка от Шчесни. След разглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия отсъди твърде пресилена дузпа. Ударът на Меси от бялата точка обаче бе спасен по фантастичен начин с една ръка от Шчесни.

В 43-ата минута Алварес стреля силно от границата на наказателното поле. Стражът на Полша боксира. Топката рикошира в Де Пол, но отново Шчесни улови.

Секунди по-късно Ди Мария шутира от наказателното поле, но отново вездесъщият Шчесни улови.

Аржентина започна ударно втората част и поведе след само 70 секунди игра. Науел Молина даде отличен пас отдясно. Алексис Мак Алистър пък засече от около 12 метра по диагонала, пращайки топката в долния десен ъгъл за 0:1.

Полша можеше да отговори светкавично. В 50-ата минута Камил Глик засече с глава центриране от фал. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 62-ата минута Аржентина разви чудесна атака, започната с прекрасен извеждащ пас по диагонала на Меси. В крайна сметка топката стигна в наказателното поле до Алексис Мак Алистър, който стреля от движение, но Шчесни улови.

6 минути по-късно обаче Аржентина удвои аванса си. Енцо Фернандес намери на границата на наказателното поле Хулиан Алварес. Последният влезе малко навътре и с изключително прецизен удар от около 11 метра намери горния ляв ъгъл на вратата за 0:2.

В 71-ата минута Меси можеше окончателно да сложи точка на спора. Изстрелът му от точката за изпълнение на дузпа, обаче бе спасен от Шчесни.

180 секунди след това Меси със страхотен пас изведе Алварес сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче мина на сантиметри от лявата греда.

В 86-ата минута Аржентина по чудо не оформи класиката в резултата. Якуб Кивиор върна късо към Шчесни. Лаутаро Мартинес пресече и излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

Полша: Войчех Шчесни, Бартош Бережински, Камил Глик, Якуб Кивиор, Мати Кеш, Кристиан Биелик, Гжегорш Криховяк, Пшемислав Франковски, Пьотр Жиелински, Карол Свидерски, Роберт Левандовски

Селекционер: Чеслав Михневич

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Науел Молина, Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър, Родриго де Пол, Лионел Меси, Анхел Ди Мария, Хулиан Алварес

Селекционер: Лионел Скалони