0
Fi1ksPbX0AYjS2O
-
-

Мексико победи Саудитска Арабия с 2 на 1, но отпада за за осминафиналите. Напред продължават Аржентина и Полша. Ацтеките играха великолепно, особено през втората част, но  бяха преследвани и от голям малшанс.

Мексико започна по-добре мача, като първо във 2-ата минута удар на Луис Чавес бе неточен, а след това се наложи вратарят Мохамед Ал-Увайс да излиза и да пресича извеждащо подаване.

Постепенно хората на Ерве Ренар се отърсиха от ступора и започнаха да играят по-уверено с топката и на свой ред да атакуват. В 12-ата минута саудитите полчиха фал на дъгата на наказателното поле на Мексико след пробив на Саид Абдулхамид. Зад топката застана Мохамед Кано, чийто удар обаче мина над напречната греда.

Вратарят на Саудитска Арабия пък се справи добре в 15-ата минута, когато излезе и улови подадената от Ървинг Лосано топка към Анри Мартин.

В средата на първото полувреме Ал-Увайс напради стабилно спасяване при удар от воле на Чавес извън наказателното поле. В 25-ата минута и удар на Урбелин Пинеда завърши с топка в ръцете на саудитския страж.

Позиционната битка продължаваше без голове, като хората на Херардо Мартино бяха тези, които натискаха повече.

В 41-ата минута Чъки Лосано подаде към Урбелин Пинеда, чийто удар обаче не бе точен.

Най-доброто положение за Саудитска Арабия дойде в 6-ата минута на добавеното време, но удар на Али Ал-Хасан с глава след центриране отдясно мина над вратата.

Канонадата пред Ал-Уваис продължи и в началото на второто полувреме, когато футболистът на Ал-Хилал спаси удар на Чавес.

Саудитите се пропукаха в 47-ата минута, когато след перфектно разиграна заучена комбинация „ацтеките“ вкараха. След центриране от ъглов удар, топката бе пратена на близката греда. Там Сесар Монтес с пета насочи топката към Анри Мартин, който във вратарското поле се пласира по-добре и вкара отблизо.

Този гол окрили хората на Тата Мартино, които в 53-ата минута получиха пряк свободен удар, на около 25-30 метра от вратата на Мохамед Ал-Увайс. Зад топката застана Луис Чавес, който отправи страхотен удар и не остави шанс за стража – 2:0.

В 56-ата минута страничният съдия помрачи празненствата на мексиканците, които вкараха трети гол чрез Лосано, който обаче бе зад защитата.

Атаките на мексиканците не спираха, тъй като тимът се нуждаеше от победа с по-голяма голова разлика, за да се класира за осминафиналите.

В 73-ата минута Луис Чавес обстрела вратата на саудитите от пряк сбоводен удар от почти същото място, от което вкара в 53-ата минута, но този път вратарят на „зелените орли“ спаси.

Урбелин Пинеда пробва мерника си в 76-ата минута, но шутът му извън наказателното поле мина покрай левия страничен стълб.

Обръчът обаче се стесняваше, а защитата на Саудитска Арабия едва се държеше. Мексиканската канонада беше брутална.

В края на мача обаче саудитите намалиха и така беше сложен край на интригата. Двата тима отпадат, а Аржентина и Полша продължават напред.