Станимир Стоилов ще чупи каръка с вариант №5 в атака

0
stanimir stoilov 1

Защитата може и да решава кой ще вземе титлата, но атаката си е атака. Особено за отбор като Левски. И Станимир Стоилов знае много добре това. Решението му кои играчи да тормозят защитата на Лудогорец ще бъде едно от ключовите в предстоящите два двубоя с шампионите. Първият от тях е в четвъртък. Тогава двата тима ще се срещнат в отложен мач от VI кръг на Първа лига. Три дни по-късно е дербито от осминафиналите в турнира за Купата на България.

Откакто се завърна начело на Левски, Стоилов пробва четири варианта в атака срещу Лудогорец. И само един от тях му донесе успех – Уелтън отляво, Миланов отдясно и най-отпред Бари. Трябва да отбележим обаче, че това трио проработи в турнира за Купата на България, където „сините“ постигнаха две победи – 3:2 в Разград и 1:0 в София. Преди това тримата стартираха за пръв път заедно срещу Лудогорец при загубата с 1:2. Сега обаче по обясними причини този вариант не е възможен. Причината е травмата на Билал Бари, който ще бъде само духом със „сините“ на „Хювефарма Арена“, защото се възстановява от операция във Франция.

Вариант №1, с който Мъри стартира при завръщането си на „Герена“, също е невъзможен. Той включваше Здравко Димитров като ляво крило при поражението с 2:4. Останалите двама отпред бяха Миланов и Бари.

При загубата с 0:1 на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ Мъри направи експеримент. Бари бе забит отпред, а зад него действаха Илиян Стефанов и Марин Петков. „Сините“ не стояха лошо, но това не може да се повтори нито на 1 декември, нито 3 дни по-късно. Вече споменахме ситуацията с Бари, но и тази на Стефанов не е по-розова.

Именно Илиян Стефанов пък бе поставен на върха на атаката в двубоя с „орлите“ за Суперкупата, завършил 2:2 в редовното време. Уелтън действаше по лявото крило, а Роналдо – вдясно. „Сините“ направиха силно полувреме, но вкараха само един гол. Точен бе Миланов, който вече бе в ролята на халф.

Сега идва ред на вариант 5, с който ще трябва да се чупи каръкът в мачовете с Лудогорец за първенство. Какъв обаче ще бъде той? В предишните мачове мястото на Стефанов и Бари на върха се редуваха Ивелин Попов и Марин Петков. Нито Попето, нито Марин обаче оправдаха доверието, което имаше в тях Стоилов. Логично е в четвъртък отново като титуляр да стартира Попов. Заради годините и опита. Но пък Стоилов ще трябва да търси и изненада, а защо не и вариант, който все още не сме виждали. Например с Роналдо най-отпред.

Самият Ивелин пък намери време покрай тренировките да посети и училище в Елин Пелин, където бе гост на „син“ празник. „Ако имате само петици и шестици – ще дойдем повече играчи тук, за да направим мач с вас“, обеща Полето, който е баща на две деца. „Сините“ имат особен интерес към региона, където смятат да изградят клубна база, ако един ден финансово могат да си го позволят./ „Мач Телеграф“