Арда излезе трети след драматичен успех над 10 от Ботев Враца

0
-
-

Арда Кърджали излезе на трето място в класирането на Първа лига, след като постигна драматичен успех с 3:2 при домакинството на Ботев Враца от 18-ия кръг на шампионата. Арда поведе с 2:0 още до 29-ата минута, а гостите останаха с човек по-малко в 35-ата минута. Все пак Ботев Враца успя да изравни резултата през второто полувреме, въпреки че бе с човек по-малко на терена. Спас Делев се превърна в герой за Арда с победното попадение, което вкара в 85-ата минута.

Арда поведе още в 3-ата минута. Аласан Н’Диайе допусна огромна грешка. Той се засуети с топка в крака и това позволи на Едимар Жуниор да му я отнеме. След това бразилецът напредна и с удар от дъгата прати топката в левия ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Ботев Враца можеше да изравни веднага. В 5-ата минута Атанас Зехиров комбинира с Даниел Генов, който центрира в наказателното поле на Арда, а Мартин Николов беше изпуснат, но не успя да засече топката.

Арда имаше перспективата да организира много опасна контраатака в 10-ата минута. Спас Делев се измъкна и напредна, но пасът му към Иван Коконов не бе добър и в крайна сметка Христо Златински успя да изчисти в корнер. Спас Делев центрира от корнер, след което Никола Таравел стреля с глава, но неточно в аут.

Съдията Димитър Димитров, който дебютира в Първа лига допусна груба грешка в 13-ата минута, когато трябваше да изгони Н’Диайе с директен червен картон. Защитникът на Ботев Враца направи необмислен шпагат в краката на Иван Коконов, който се устремяваше сам срещу Красимир Костов. Н’Диайе го фаулира, но съдията не маркира нарушение, а даде сигнал играта да продължава.

Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Враца в 15-ата минута, след което Жуниор стреля от малък ъгъл, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Н’Диайе получи жълт картон в 28-ата минута за нарушение срещу Лозев.

Арда удвои своята преднина в 29-ата минута. Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Враца, където Пламен Крумов бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката във вратата на Красимир Костов.

Аласан Н’Диайе бе изгонен много правилно от съдията Димитър Димитров с втори жълт картон в 35-ата минута. Н’Диайе извърши грубо нарушение срещу Спас Делев малко пред границата на наказателното поле на Ботев Враца.

В края на първото полувреме Жуниор получи контузия и бе сменен от Тонислав Йорданов.

Пред Иван Коконов се откри страхотна възможност в 45-ата минута, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Красимир Костов.

Христо Златински стреля от фаул в 47-ата минута, но над напречната греда в аут.

Спас Делев отправи удар от разстояние в 51-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Костов.

Ботев Враца намали своя пасив в 73-ата минута. Домакините допуснаха много груба грешка в центъра на терена. Педро Лагоа и Даниел Генов направиха двойно подаване, а последният вкара топката във вратата на Иван Караджов.

Арда направи много сериозен пропуск в 80-ата минута. Домакините откраднаха топката пред наказателното поле на Ботев, след което Спас Делев получи хубав пас, но ударът му бе разочароващ в аут.

Ботев Враца сензационно изравни резултата в 82-ата минута. Стоев допусна грешка, позволявайки топката да го прехвърли след едно изпълнение на тъч. Даниел Генов овладя топката и подаде към Чавдар Ивайлов, който с много премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Арда направи резултата 3:2 в 85-ата минута. Иван Тилев центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Спас Делев бе оставен непокрити и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Пред Тонислав Йорданов се откри добра възможност в 89-ата минута, но ударът му не бе точен и топката излезе в аут.

Дълбоко в добавеното време на мача Ботев Враца получи много добра възможност да изравни резултата. Даниел Генов стреля от пряк свободен удар на педя пред границата на наказателното поле на Арда, но Иван Караджов плонжира и изби.

След тази победа Арда е трети с 35 точки, а Ботев Враца допусна седма поредна загуба в Първа лига и е с 15 точки на единадесета позиция.