levski lukoil akademik bulteks
Снимка: lap.bg
-
-

Академик Бултекс 99 не даде шанс на Башкими и се наложи като гост в Косово със 105:65 в двубой от Балканската лига.
Така след трудното начало на сезона, пловдивчани записаха две победи в рамките на три дни, след като взеха и първи успех в НБЛ през уикенда. Двубоят в Призрен имаше лека интрига само в отделни моменти от първото полувреме, най-вече в края му. Втората част от мача обаче бе под тоталната доминация на Академик. Тимът на Дарко Костич реализира и за втори пореден път над 100 точки. Питър Олисемека бе безпощаден под коша със 16 точки и 14 борби, по 19 точки реализираха Младен Виткович и Дейшон Найт. Въпреки намерението си да съхрани Никола Вуйович, Костич го остави на терена 18 минути, за които той отбеляза 14 точки.Академик имаше огромно превъзходство в борбата, направи и гросмайсторски 27 асистенции, като имаше повече от отличен процент на стрелба.Джордан Капс приключи с 20 точки и 16 борби за Башкими.