20 години по-късно: „Армията“ отново видя загуба в добавеното време!

0
cska ludogorets
Снимка: ludogorets.com

ЦСКА-София загуби от Лудогорец дълбоко в даденото продължение на мача. Такова поражение стадион „Българска армия“ не бе виждал от близо 20 години. За последно това се случва на 24 април 2004 г., когато отново на стадиона има около 20 000 зрители за дербито между ЦСКА и Левски. Христо Янев извежда червените напред, но Омониго Темиле изравнява в 85-ата минута, а в 4-тата от продължението Георги Чиликов, който по-късно ще играе в ЦСКА, носи успеха на сините. Голът му, също като този на Спас Делев, пада пред вратата откъм сектор Г на „Армията“.

ЦСКА-София не успя да се разпише за четвърти път през сезона. Два от тях са при загубите от Лудогорец, а останалите два при нулевите равенства с Хебър в Пазарджик и Арда на „Армията“.

ЦСКА-София завършва есенния дял от шампионата едва на пета позиция, що се отнася до домакинските срещи. Тимът има само 19 точки от 10 мача, а лидер е Черно море с 28 пункта. Досега през сезона ЦСКА-София не успя да победи вкъщи Славия (1:1), Черно море (1:1), Левски (1:1 в символично домакинство на националния стадион), Арда (0:0) и Лудогорец (0:1). Тимът е на върха, що се отнася до гостуванията – 23 точки в 10 срещи.

Джонатан Линдсет е единственият полеви футболист на ЦСКА-София, който започна като титуляр във всеки от шампионатните мачове през есента. Вратарят Густаво Бусато е и с пълен актив от минути – 1800, докато Тобиас Хайнц също е участвал във всички 20 двубоя.

Бусато завърши есента с най-много сухи мрежи в елита – 11, макар че допусна голове в последните два мача срещу Славия и Лудогорец.

ЦСКА-София допуска най-много попадения в края на срещите си – цели 5 от 11 инкасирани гола са дошли след 76-ата минута. Това е и периодът, в който армейците са най-резултатни – тогава са отбелязали над 1/3 от попаденията си (11 от 30)./ „Тема спорт“