10 от Лудогорец устискаха победата над Черно море и завоюваха 12-а поредна титла (ВИДЕО)

0
cherno more ludogorets matias tisera
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи Черно море и завоюва 12-ата си поредна титла на България. „Орлите“ се наложиха с 1:0, което бе напълно достатъчно, за да триумфират като шампиони. Успехът бе изкован от възпитаниците на Ивайло Петев, въпреки че в последните минути играха с 10 души заради червен картон на Клод Гонсалвеш.

В 8-ата минута шут от 14-15 метра на Аслак Фон Витри премина над гредата.

Секунди по-късно Кирил Десподов нанесе удар от наказателното поле, топката рикошира в крака на Росен Стефанов и прелетя над вратата, излизайки в ъглов удар.

В 12-ата минута Якуб Пьотровски стреля от дъгата на наказателното поле, насочвайки в долния десен ъгъл. Иван Дюлгеров обаче улови без затруднения.

10 минути след това Десподов центрира от корнер. Франко Русо засече с глава, топката рикошира в гърдите на Влатко Дробаров и премина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 28-ата минута Десподов центрира отдясно. Кайо Видал бе оставен абсолютно непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но ударът му с глава беше безобразен.

В 36-ата минута Черно море имаше прекрасна възможност да поведе. Исмаил Иса изведе Матеус Машадо сам срещу вратаря. Последният стреля по земя, но Серджио Падт плонжира и с една ръка успя да спаси.

180 секунди след началото на втората част мощен удар на Алекс Фенрнадес от границата на наказателното поле бе избит в корнер от Падт.

Лудогорец поведе в 50-ата минута. Тисера стреля от дистанция, но Дюлгеров изби отиващата в долния ляв ъгъл топка в корнер. Кирил Десподов изпълни статичното положение, центрирайки на първа греда. Мануел Шоу продължи с глава, а Матиас Тисера на празна врата от 2 метра също с глава засече в мрежата за 0:1.

В 89-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. За нарушение в центъра Клод Гонсалвеш получи втори жълт и съответно червен картон.

В края мачът съвсем се изнерви и човек от пейката на Черно море също получи червен картон.