0
levski cska velton ivan turicov
-
-

ЦСКА-София победи Левски с 2:0 и така спря серията без успех  срещу вечния съперник. Това обаче не бе достатъчно за титлата. като червените остават на второ място. Първата атака в голямото дерби бе за символичните гости , които опитаха да нахлуят в наказателното поле на Пламен Андреев във 2-ата минута, но защитата на Левски се справи и топката отиде в краката на капитана им.

Две минути по-късно след добра комбинация между нападателите на Левски, топката стигна до Рекардиньо, който я копна, но не затрудни Густаво Бусато.

Последваха по-силни минути за Левски, който подложи на преса футболистите на ЦСКА-София, които опитваха да използват по-директни нападения, за да стигнат до вратата на Андреев.

В 10-ата минута „армейците“ разиграха късо след ъглов удар, като топката стигна до Тобиас Хайнц, който стреля от над 20 метра, но прати топката над вратата.

Четири минути по-късно възпитаниците на Саша Илич отново разиграха късо след ъглов удар, като топката стигна до Дюкенс Назон, но ударът му от малък ъгъл срещна външната страна на мрежата.

Двете скамейки влязоха в пререкания една с друга при едно съприкосновение между Амос Юга и Илиян Стефанов, като се наложи съдиите да въдворят ред.

В средата на първата част армейците отне топката от Краев и Жираир Шагоян проби. Той задържа топката и стреля, но защитник в синьо блокира удара. Топката обаче остана в близост до наказателното поле, където Станислав Шопов я пусна зад защитата, където изскочи Тобиас Хайнц. Той опита пусна топката покрай Пламен Андреев, но тя рикошира в десния страничен стълб.

Минута преди изтичането на половин час, „червените“ изпълниха корнер вляво от вратата на Левски. Топката бе избита, като стигна до Хайнц и той стреля параболично от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай левия страничен стълб на Пламен Андреев.

В 32-ата минута една балонна топка от лявото крило достигна до Уелтон. Макар Енес Махмутович да скъси дистанцията до бразилеца, шутът му бе много неточен. В ответната атака топката стигна до Марселино Кареасо, който стреля от около 15 метра, но прати топката над вратата.

По-добрата игра на хората на Саша Илич продължи и в 35-ата минута, когато защитата на Левски затвърди тезата, че българските отбори не могат да се защитават след тъчове. При едно странично хвърляне вдясно от вратата на Андреев, всички играчи в синьо се разминаха с топката, която стигна до Тобиас Хайнц и този път норвежецът порази вратата на домакините – 1:0 за ЦСКА-София с първия гол на „червените“ в дербито от 26 септември 2019 г.

Левски отговори с много неточен удар на Ивелин Попов от пряк свободен удар. В 40-ата минута топката стигна до Марселино Кареасо в наказателното поле, но ударът му бе омекотен от защитник и вратарят на „сините“ улови топката.

По-добрите минути за „червените“ продължиха, като те имаха претенции за игра с ръка а защитник на Левски в края на първата част, но съдията Драгомир Драганов и колегите му от ВАР не реагираха.

В последните секунди на първото полувреме делегатът на мача Александър Радовски и съдията Драгомир Драганов спряха за малко играта, тъй като фенове на ЦСКА-София от Сектор Г хвърлиха няколко факли към феновете на Левски в Сектор А, като дори дикторът на стадиона предупреди привържениците да не хвърлят факли и бомби.

Второто полувреме на дербито започна с шанс за символичните гости. Амос Юга пусна топката към Хайнц, който бе фронтално срещу вратата, но пусна пас към Назон, чийто удар бе спасен по брилянтен начин от вратаря на Левски, но имаше засада в ситуацията.

В 50-ата минута срещата бе спряна, тъй като феновете на „червените“ запалиха множество димки и факли, димът от които направи невъзможна видимостта към терена.

В следващите минути „сините“ започнаха да владеят топката в по-дълги периоди от време, докато ЦСКА-София търсеше шансовете си на контраатака.

В 61-ата минута Левски центрира отдясно в наказателното поле. Амос Юга изчисти силно топката, като тя стигна до защитниците на Левски. Те я оставиха за напуснали наказателното си поле Пламен Андреев, който по най-глупавия начин я прати право в краката на Дюкенс Назон. Хаитянинът излезе сам срещу вратата пред Сектор Г и вкара гол пред очите на хилядите „червени“ фенове – 2:0 за ЦСКА-София!

Този гол секна натиска на Левски и последваха по-силни минути за „армейците“, които играеха с повече настроение и създаваха положения пред грешника Андреев.

Резервата Бисмарк Чарлс проби добре в 73-ата минута, като задържа топката между няколко футболисти на Левски, но стреля от външната страна на мрежата. Две минути след това Хайнц бе изведен на десния фланг и нахлу в наказателното поле. Вместо да стреля, той тръгна да подава, но Андреев пресече центрирането му.

Драмата стана пълна в 79-ата минута. Иван Турицов се сблъска с Ноа Сонко Сундберг извън терена, като удари без топка бранителя на „сините“ и получи директен червен картон. Червеният цвят обаче видя и Сундберг.

Беше обявено и 10-минути минимално добавено време, но вече нямаше никакво значение.