ЦСКА 1948 не вкара на Локо Пд,но спечели бронзовите медали!(ВИДЕО)

cska 1948 fenove
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 0:0 на стадион „Витоша“ в Бистрица в двубой от последния 35-и кръг в efbet Лига. С тази точка обаче,ЦСКА 1948 спечели третото място в родния ни футболен елит и ще играе за първи път в кратката си история в европейските клубни турнири.

Първата възможност в мача се откри пред ЦСКА 1948. Вратарят на гостите Кристиан Томов беше пресиран. Той подари топката на Радослав Кирилов, който потърси коридор за изстреля, но защитник застана на пътя на топката.

В 10-ата минута Томов издържа сериозен тест. Реян Даскалов видя в наказателното поле Кирилов и го изведе със страхотно технично подаване. Радослав Кирилов опита да завърши с първото докосване. Вратарят на „смърфовете“ съумя да реагира и спаси.

Около четвърт час след началото Джовани пропусна добър шанс за Локо Пловдив. Неговият индивидуален пробив приключи с удар от дъгата на наказателното поле, който беше блокиран.

В средата на първата част Мартин Паскалев беше оставен непокрит пред вратата на ЦСКА 1948. Той съумя да засече с глава центриране, но прати топката право в ръцете на Генадий Ганев.

В 27-ата минута Ганев направи страхотно спасяване. Петър Андреев получи отдясно, бутна топката към вътрешността и я завъртя към далечния ъгъл. С една ръка стражът на домакините успя да избие в корнер.

Десетина минути преди почивката Георги Русев центрира меко. Ивайло Чочев се извиси над всички в черно-бял екип, но не успя с глава да насочи топката в очертанията на вратата.

В 41-вата минута Андреев отправи удар от дистанция. Топката профуча над напречната греда на Ганев. Секунди по-късно и Матеус Да Силва получи шанс да обстрелва вратата на домакините. И той беше неточен.В 50-ата минута ЦСКА 1948 получи пряк свободен удар на удобна за директен обстрел позиция. Парвиз Умарбаев и Ивайло Чочев бяха зад топката. В последния момент първият стреля над стената, но и над вратата.

В следващите минути темпото на игра спадна. Много е вероятно от ЦСКА 1948 да са проследили случващото се на Националния стадион „Васил Левски“, където всичко се развиваше в тяхна полза. Без значение от дербито между Левски и ЦСКА, за домакините равенството също ги класира в Европа. Навярно това са причините за липсата на голови положения пред двете врати.

В 71-вата минута Йосип Томашевич пробва късмета си с изстрел от много сериозна дистанция, но встрани от целта.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Локо Пловдив вкара топката в мрежата на Ганев. Джовани изведе Бабакар Дион, който преодоля вратаря. Само че беше отсъдена засада и попадението не беше зачетено. Ситуацията беше тънка, но ВАР потвърди, че Дион с малко е зад последния в защитата.

В 82-рата минута Бирсент Карагарен беше много близо до гола. Светослав Диков получи в наказателното поле и подаде към Карагарен. Той стреля с първото докосване, но покрай вратата на Томов.