10 от Локо (Пд) оставиха Берое без победа през годината (ВИДЕО)

lokomotiv plovdiv otbor
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Локомотив (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в мач от XXIII кръг на efbet Лига. На „Лаута“ съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. „Черно-белите“ играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в края на първото Томашевич получи червен картон. Въпреки това, старозагорци не успяха да стигнат до успеха, какъвто не познават в официален мач през 2023 г.

В 6-ата минута намери пред вратарското поле Ерик Сорга, който засече движение. Иван Караджов обаче демонстрира отличен рефлекс и изби. След края на ситуацията пък бе маркирана засада.

В ответната атака удар на Серкан Юсеин не намери целта. Изстрел на Мечев пък се отби с защитник на домакините и така не затрудни Хоркаш. при който топката спря право в трибуна Бесика.

Локомотив по чудо не поведе в 18-ата минута. Серкан Юсеин бе на път да сгреши фатално, след като позволи на Пиер Зебли да му отнеме и да излезе сам срещу вратаря. Ударът на халфа обаче бе отразен от Караджов.

В 28-ата минута Джовани даде отличен извеждащ пас от собствената си половина. Ерик Сорга си поведе добре, остана сам срещу Караджов и стреля на метър от ъгъла на вратарското после. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 38-ата минута Димитър Илиев изведе Бабакар Дион, който се отскубваше сам срещу вратаря, когато беше задържан от последния в защитата на гостите Клайдер Машедо. ВАР обаче установи засада и футболистът на старозагорци се размина с червения картон.

В даденото продължение на полувремето Локомотив остана с човек по-малко. Йосип Томашевич влезе ужасяващо с бутоните напред в краката на Божидар Пенчев. Първоначално главният съдия му вдигна само жълт картон. След намесата на ВАР обаче, Станимир Тренчев сам отиде до монитора, след което промени решението си на директен червен картон.

В 51-ата минута, след центриране от корнер и кратка суматоха, Макс Челич от вратарското поле прониза Хоркаш. След намесата на ВАР обаче се установи, че защитникът първо е играл с ръка и попадението бе отменено.

Секунди по-късно Мартин Паскалев сгреши ужасяващо, извеждайки Тонислав Йорданов сам срещу вратаря. Нападателят даде успореден пас за Борислав Пенчев, на когото обаче не му достигнаха милиметри да засече в мрежата.

В 81-ата минута Матеус Да Силва направи мощен пробив отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля силно, насочвайки към горния ляв ъгъл на вратата. Иван Караджов обаче показа класа и с една ръка изби в корнер.