Черноморец удари Ропотамо в Приморско

0
-
-

Черноморец постигна първа победа през пролетния полусезон на „А” Областна футболна група. „Акулите” се

[sociallocker id=5830]

наложиха с 1:0 при гостуването си на Ропотамо (Приморско). По време на цялата среща валя дъжд, като подгизналия терен затрудни футболистите и на двата отбора.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на Черноморец. Първото полувреме премина пред вратата  на домакините. „Акулите” обаче пропуснаха да реализират куп чисти голови положения. Удобни ситуации имаше пред Петър Кънчев, Жулиен Парушев, Илия Иванов и Илия Русев, които обаче не успяха да нанесат решителен удар.

Втората част обаче започна с гол за бургазлии. В 49-ата минута Миахил Ралев бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия Павлин Тютюнджан отсъди дузпа. От бялата точка Тодор Стоев бе безкомпромисен за 0:1. Надмощието на водения от Слави Костенски тим продължи, но още пропуски го лишиха от по-сериозен аванс. Гол на Илия Русев пък бе отменен заради засада. В самия край на мача Ропотамо можеше да изравни, но в крайна сметка до гол във вратата на Георги Стоянов не се стигна.

Състав на Черноморец: Г. Стоянов, П. Парушев, Т. Стоев, Хр. Георгиев, Д. Белчев, Ил. Русев, Ил. Иванов, Ж. Парушев, П. Кънчев, М. Ралев, Сл. Костенски

Резерви: Я. Костадинов, П. Георгиев, Д. Тодоров, Евт. Димитров, Ив. Капитанов, Р. Иванов, К. Велиев

Състав на Ропотамо: Т. Тодоров, Д. Манчев, Кр. Жеков, Ст. Манев, Ат. Геренов, К. Дандоров, Св. Христов, К. Стоянов, Р. Катърджулу, Д. Николов, Ив. Михайлов

Резерви: Й. Симеонов, Ст. Буров, Ст. Стоев