Лудогорец разби Локо (ГО), но загуби капитана си (ВИДЕО)

0

Лудогорец постигна поредната си победа в Първа професионална лига. Шампионите се наложиха с 5:0 при

[sociallocker id=5830]

гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица). Трите точки за разградчани, обаче може да бъдат пирови. През първото полувреме капитанът на тима Светослав Дяков поиска смяна, като има съмнения и за по-сериозна травма.

Лудогорец започна ударно двубоя, като още в 6-ата минута успя да поведе. Вандерсон центрира в наказателното поле, Марселиньо овладя и с прецизен удар от близко по диагонала даде аванс на гостите. Само 180 секунди по-късно Кешеру можеше да удвои. Той получи хубав пас от Кафу и стреля мощно, но пък неточно. Малко по-късно Вандерсон имаше претенции за дузпа, но главният съдия подмина ситуацията. След половин час игра Дяков получи контузия в дясното бедро и сам поиска смяна, като малко по-късно на негово място влезе Анисе. Травмата на капитана на „орлите“ не изглеждаше никак безобидна. В следващите минути Марселиньо подаде триково към Вандерсон, който от далеч стреля над вратата. Самият Марселиньо също отправи удар от дистанция, но Банков изби. Малко по-късно той повтори упражнението, но този път топката излезе в аут. В самия край на полувремето Лукас Саша остана сам срещу вратаря, но Банков се намеси чудесно и спаси.

Втората част започна като първата – с гол за Лудогорец. Кешеру засече на шпагат центриране отдясно и много ефектно прати топката в мрежата за 0:2. В следващите минути Марселиньо на 3 пъти можеше да отбележи второто си попадение в мача и трето за гостите. В първия случай не успя от фаул, във втория пък ударът му с глава бе спасен от Банков. В третата ситуация той все пак успя да преодолее Банков, но пък попадението бе отменено заради засада. Бен Отман изпълни чудесно фаул, но топката премина до дясната сглобка на пазената от Владислав Стоянов врата. Кафу пък направи хубав пробив и стреля от границата на наказателното поле, но до лявата греда. В 80-ата минута Вандерсон получи в наказателното поле и с плътен удар по диагонала оформи класиката в резултата. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за засада. Малко по-късно Лукоки изведе сам срещу вратаря Марселиньо, но Банков се намеси решително и резултатът остана непроменен. В 86-ата минута обаче стражът на домакините нямаше какво да направи. Кешеру получи на ъгъла на вратарското поле и с прецизен изстрел прати топката под гредата за 0:4. В последната секунда на мача Кешеру оформи своя хеттрик и крайното 0:5, след нов мощен удар от близко.

Състав на Локомотив (ГО): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански (46′ – 28. Бен Отман), 33. Стефан Цонков, 6. Атанас Фиданин, 24. Юлис Обаме-Ндонг, 4. Николай Христов, 27. Игор Джоман, 14. Рахафи Кифуети – ж.к. (46′ – 77. Любомир Генчев), 38. Аристоте Фунду, 9. Софиан Муса (81′ – 23. Владислав Узунов)

Резерви: 16. Петър Денчев, 23. Владислав Узунов, 75. Меди Фенуш, 28. Бен Отман, 10. Бедри Рюстемов, 77. Любомир Генчев, 22. Маниду Мадианга

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 5. Хосе Паломино, 27. Козмин Моци, 18. Светослав Дяков (33′ – 12. Абел Анисе), 8. Лукас Саша – ж.к., 88. Вандерсон (80′ – 92. Джоди Лукоки), 84. Марселиньо, 22. Джонатан Кафу – ж.к., 28. Клаудиу Кешеру

Резерви: 33. Ренан, 32. Игор Пластун, 12. Абел Анисе, 10. Густаво Кампаняро, 92. Джоди Лукоки, 19. Александър Василев, 11. Кишада