Счупен нос, 2 червени картона, 2 дузпи и загуба за Свети Никола от Камено (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

СФК Свети Никола допусна загуба домакинството си на Камено. В мач от XV кръг на „А“ Областна футболна

[sociallocker id=5830]

група, „светиите“ отстъпиха с 0:3. Освен с резултата, двубоят ще се запомни още със счупен нос на футболист на бургазлии. Освен това воденият от Павлин Ковачев тим получи два червени картона и доигра срещата с 9 души. Въпреки че домакини се водиха бургазлии, двубоят се проведе в Камено.

Мачът започна изключително неприятно за Свети Никола, като още в 5-ата минута бе счупен носът на Илия Бодуров и той напусна принудително. Утре пък на футболиста му предстои операция. Докато все още домакините бяха с 10 души на терена, главният арбитър отсъди дузпа в полза на домакините. Димитър Личев спаси удара от бялата точка, но секунди по-късно бе преодолян с далечен изстрел. В 13-ата минута пък гостите удвоиха аванса си. В 39-ата минута Петър Алексиев влезе грубо с бутоните на вратаря на „светиите“, но не последва сигнал за нарушение от Светлозар Лазараов. В следствие на ситуацията, Димитър Личев изпусна нервите си и изрита без топка Алексиев, за което получи червен картон. Поради липса на резервен вратар, ръкавиците сложи капитанът Георги Захариев. През втората част, за игра с ръка в наказателното поле, арбитърът даде втора дузпа за Камено, която бе превърната в гол за 0:3. В 81-ата минута пък Георги Иванов получи втори жълт и съответно червен картон.

„Не съм доволен от играта на отбора. Лошо тръгна и мачът с тази нелепа контузия на Бодуров, но съм изумен от слабото съдийство на Светльо Лазаров. Не оправдавам поведението си, както и това на Личев. Но ако бяха маркирани нарушенията, нямаше да се стигне до там. През седмицата най-вероятно ще картотекираме още двама или трима състезатели, като единият ще е вратар. Поздравявам символичните гости от Камено, които са един от малкото коректни отбори в групата, със заслужената победа“

Същевременно радост за Свети Никола донесоха юношите – младша възраст. Те постигнаха победа като гости на Ураган (Бояджик). Бургазлии се наложиха с 4:3. Те поведоха с 4:0, след което настъпи сериозно отпускане в редиците им, което пък можеше дори да им коства победата. С два гола за успеха на малките „светии“ се отчете Ростислав Малинов, а по един добавиха Стелиян Неделчев и Станимир Стефанов.

Състав на Свети Никола: Димитър Личев, Георги Захариев, Мирослав Загорски, Кирил Станчев, Младен Джамбазов, Асен Джамбазов, Георги Иванов, Кристиян Касъров, Пламен Иванов, Златиан Петров, Илия Бодуров

Резерви: Иван Коларов, Николай Марев, Добромир Минков, Тони Авелов, Мартин Митрев, Христо Иванов, Неделчо Танев