Созопол тресна Банско като гост

0

Созопол спечели престижна и важна победа като гост на Банско и защити реномето си на един от най-добрите отбори в първенството на втория ешелон.

Двата тима изиграха скучно първо полувреме. Банско играеше доста хаотично и неефективно, като за сметка на това тимът на Созопол показа спокойствие. Резултатът бе открит 9 минути преди почивката. Изритана топка от наказателното поле на гостите прелетя над цялото игрище, отбраната на домакините не успя да се ориентира добре за сметка на Кристиян Тафраджийски, който успя да прехвърли излезлия напред Ангел Юсев.

Морският тим увеличи преднината си в 55-ата минута от дузпа. Лошо изчистена топка от отбраната на „козлите“ попадна у Мирослав Радев, който навлезе в наказателното поле на Банско, където бе съборен. От бялата точка безпогрешен бе Мустафа Мустафа, който оформи крайното 0:2.

Заслужена победа на Созопол и нови три точки в актива на „небесносините“.

БАНСКО: Юсев, Ив. Т опузов, Адемов /85 – Шишков/, К. Михайлов, Бонев, Херера, Анев /50 – Кадифчин/, Витанов, Лазаров, Чепилов /50 – Фикийн/, Златинов

СОЗОПОЛ: Теменлиев, Делчев, Андреев, Мустафа /89 – Баев/, Мантаров, Пешов, Хаджиев /90 – Борисов/, Тафраджийски /68 – Д. Христов/, Сечков, Радев, Идризов