Страхотен Поморие посече лидера (ВИДЕО)

0

Поморие постигна първа победа през пролетния дял от шампионата на Втора лига. Тя дойде срещу лидера в класирането Етър (Велико Търново). Възпитаниците на Малин Орачев изнесоха много силен мач и заслужено се поздравиха с успех с 2:0.

Първото сериозно положение в мача бе след половин час игра. Хаджиев засече с глава центриране от фаул, но топката премина до лявата греда. В 40-ата минута пък Стоянов се откъсна сам срещу вратаря. Той обаче си поведе дълго топката, Тодоров излезе извън наказателното си поле и изчисти. Малко по-късно Цветомир Тодоров пък стреля атрактивно със странична ножица, но не уцели вратата. В последната минута на полувремето защитник на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Христо Лемперов бе точен за 1:0.

В началото на втората част Иван Стоянов можеше да изравни, след като остана сам срещу вратаря. Ударът му опбаче премина встрани от вратата. Малко по-късно удар на Ивайлов от фаул бе спасен с акробатичен плонж от Димитър Тодоров. Така се стигна до 85-ата минута, когато домакините решиха всичко в мача. Те организираха скоростна контраатака, при която Лозев напредна отдясно и пусна около точката за изпълнение на дузпа към Милен Танев, който изпрати топката в мрежата за 2:0.

ПОМОРИЕ: Тодоров, Ахмедов, Расим /61 – Дрянов/, Лозев, Хаджиев /66 – Георгиев/, Шерденов /76 – Колев/, Танев, Коев, Шопов, Жеков, Лемперов

ЕТЪР: Акалски, Кременлиев, Минков, Скерлев, Атанасов, Апостолов /60 Кънев/, Плахов, Иванов, Тодоров, Ивайлов /75 – Петков/, Неделчев /68 – Колев/