Созопол излъга Поморие

0

Созопол победи Поморие в мач от турнира Pomorie cup. „Небесносините“ се наложиха с минималното 1:0 и

[sociallocker id=5830]

по този начин оглавиха класирането в надпреварата, след като по-рано Несебър и Карнобат направиха 1:1. взе минимална победа с 1:0.

Първото полувреме премина при изключително равностойна игра, а чисти голови положения липсваха. В 15-ата минута Мустафа центрира от фаул, а топката рикошира в лявата греда. 3 минути преди края на полувремето Станислав Жеков върна лошо към своя вратар, Диан Христов пресече паса и прехвърли Тодоров за 0:1.

През втората част Поморие натисна сериозно своя съперник и само малшансът попречи да се стигне поне до изравнително попадение. Гостите от своя страна разчитаха основно на контраатаки. На два пъти домакините имаха чудесни възможности за гол, като и двете ситуации се откриха пред Ахмед Ахмедов. В първата той направи непростим пропуск, като от 2-3 метра прати топката почти в тъч.  Във втората пък навърза хубаво няколко защитника на „небесносините“, но мощният му изстрел разтресе дясната греда.

Състав на Поморие: Тодоров, Шопов, Петков, Жеков, Лозев, Георгиев, Лемперов, Шерденов, Колев, Танев, Ахмедов

Резерви: Д. Илиев, Коев, Василев, Дрянов, Хаджиев, Петров, Ж. Илиев, Ганев, Расим, Стаматов

Състав на Созопол: Теменлиев, Делчев, Илиев, Сечков, Каймакански, Мантаров, Идризов, Пешов, Мустафа, Христов, Тафраджийски

Резерви: Нотев, Янчев, Митве, Баев, Георгиев, Хаджиев, Андреев, Борисов, Мехмедали, Петров