Карнобат взе точка от Несебър в последната секунда

0

Несебър и Карнобат не успяха да излъчат победител в първи мач от турнира „Pomorie cup“, разделяйки си по

[sociallocker id=5830]

точка. Двата тима си размениха по едно попадение през второто полувреме за крайното 1:1. И двата гола паднаха в последните 10 минути. Несебър поведе чрез Джунейт Яшар, а в последната секунда на мача Митко Митев изравни.

Мачът изненадващо започна с превъзходство на Карнобат. В първите минути пред третодивизионния отбор се откриха две отлични възможности за го. Вратарят на Несебър Стамен Бояджиев обаче се намеси отлично в тези ситуации и запази нулевото равенство. Постепенно „делфините“ изравниха играта и на свой ред наложиха териториално надмощие. То обаче не доведе до чисто положение пред съперниковата врата. В заключителните секунди пък Петър Колев можеше да даде аванс на карнобатлии, но ударът му с глава бе уловен от Бояджиев.

През втората част Несебър натисна своя съперник. След час игра обаче, Карнобат отбеляза гол чрез Димитър Попов. Попадението бе отменено заради засада и нулевото равенство се запази. Натискът на „делфините“ даде резултат в 82-ата минута. Джунейт Яшар се възползва от грешка на вратаря и на празна врата прати топката в мрежата за 1:0. Минутка преди края на срещата Иван Цачев можеше да реши всичко, но попадението му бе отменено заради засада. И когато двубоят отиваше към победа за Несебър, в последната секунда Карнобат стигна до точката. След центриране от фаул, Митко Митев с мощен изстрел оформи крайното 1:1.

Състав на Несебър: Ср. Бояджиев, Н. Костов, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, Ем. Ахмед, Цв. Цонков, Н. Дамянов, Д. Бенчев, С. Баев, Дж. Яшар, Ер. Карадайъ

Резерви: Р. Андонов, Д. Молдованов, Дж. Али, Дж. Дзисунг, Ал. Ахмет, Г. Димов, Ив. Цачев, Н. Колев

Състав на Карнобат: Р. Васенев, Д. Лефтеров, Пл. Димитров, Д. Попов, Яс. Тузаков, Ж. Димов, Д. Петров, Я. Николов, М. Иванов, Г. Калоянов, П. Колев

Резерви: Хр. Славов, Т. Няголов, Тр. Момчилов, Г. Жеков, М. Митев, Г. Ненчев, Ив. Касамарков, Ив. Стойчев