Поморие продължава възхода, би и Банско

0

Поморие продължава своя възход. В мач от XIV кръг на Втора професионална лига, възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 2:1 като гости на Банско. Успехът за морския тим бе изкован още през през първите 45 минути, след изиграването на които водиха с 2:0.

Мачът започна ударно за Поморие. Още в 4-ата минута Бекир Расим се възползва от грешка на вратаря Георги Ставрев и изведе гостите напред в резултата. Последва чудесна атака на поморийци, организирана от Иван Колев, Бекир Расим и Христо Лемперов, която по чудо не завърши с втори гол във вратата на домакините. Мощен изстрел от въздуха на Илиян Шерденов пък премина на сантиметри до дясната греда. Логичното все пак се случи 5 минути преди края на полувремето, когато Христо Лемперов с удар от далечно разстояние удвои аванса на Поморие. През втората част Банско опита да наложи натиск, но това не доведе до чисти голови положения пред вратата на Димитър Илиев. Все пак домакините стигнаха до почетно попадение в 87-ата минута, след точен удар на Фикийн.

Състав на Банско: Ставрев, Туджаров, Ибраим, Михайлов, Адемов, К. Лечов (46′ – Маркеш), Илиев, Хаджиниколов (84′ – Димитров), Лефтеров, Фикийн, Шишков

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ант. Иванов (17′ – М. Коев), Ахм. Ахмедов, Б. Расим, Г. Петков, Ив. Колев, Ил. Шерденов (71′ – Д. Стаматов), К. Георгиев (84′ – М. Василев), Сл. Шопов, Ст. Жеков, Хр. Лемперов