Лудогорец би Ботев и дръпна на Левски (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец успя да се възползва максимално от издънката на основния си конкурент за титлата Левски. Както е известно, по-рано днес „сините“ загубиха у дома от Локомотив (Пд) с 1:3. Шампионите пък се наложиха с 2:1 при визитата си на другия тим от Пловдив – Ботев. По този начин „орлите“ дръпнаха с 6 точки на Левски, преди срещата помежду им на 30 ноември (сряда).

Срещата започна вихрено за гостите, които откриха след 180 секунди игра. Джоди Лукоки се възползва от от грешка в отбраната на Ботев и останал сам срещу вратаря прати топката в мрежата му за 0:1. Домакините можеха да изравнят светкавично, но Стоянов отрази удар на Жоао Пауло. Все пак нападателят на „канарчетата“ успя да възстанови равенството в 9-ата минута. Той бе изведен очи в очи със Стоянов и с прецизен изстрел не остави шансове на националния страж. До края на полувремето двата тима си размениха по няколко удара, които обаче не донесоха сериозна опасност за вратарите.

През втората част Лудогорец натисна сериозно своя съперник. Кафу стреля опасно, но Георгиев с чудесен рефлекс спаси. Вандерсон можеше да се разпише от фаул, но топката излезе в аут, а след това Лукоки повтори съотборника си. Вратарят на пловдивчани пък се справи великолепно след изстрел на Лукоки. Все пак логичното се случи в 71-ата минута. Густаво Кампаняро нанесе мощен удар извън наказателното поле, топката рикошира леко в крак на „жълто-черен“ футболист и влетя под напречната греда на Георгиев за 1:2. В 79-ата минута всичко в мача бе решено. Кешеру засече от въздуха центриране отдясно за 1:3.

Състав на Ботев (Пд): Георгиев, Панов, Златков, Стенио, Стоянов, Юсеин, Омнабес, Неделев, Иванов (71′- Кутев), Косоко (82′ – Добрев), Жоао Паоло (85′ – Милев)

Състав на Лудогорец: Стоянов, Минев, Натанаел, Паломино, Пластун, Дяков, Кампаняро, Кишада (72′- Кешеру), Вандерсон (85′ – Анисе), Лукоки (85′ – Мисиджан), Кафу