Несебър с пълен обрат срещу Локомотив

0
-
-

Отборът на Несебър победи като домакин Локомотив (София) в мач от XIV кръг на Втора професионална лига. Двата тима изиграха динамичен мач, украсен и с обрат за „делфините“. След като столичани успяха да поведат в резултата, „сините“ успяха да грабнат трите точки, стигайки до 2:1 в своя полза.

Двубоят започна лошо за домакините, които допуснаха попадение още в 10-ата минута. Даниел Пеев се възползва от грешка в защитата на домакините и преодоля вратаря Кръстев за 0:1. След попадението „сините“ се втурнаха в неспирни атаки. Няколко удара застрашиха сериозно Любенов, без обаче да се стигне до изравнително попадение. С пропуски се отличиха Симеон Баев, Пламен Тенев и Галин Димов. Локомотив пък успя да прати топката за втори път в мрежата на домакините, но голът беше отменен заради засада.

През втората част Несебър продължи да доминира. Така логичното се случи в 59-ата минута. Симеон Баев успя да изравни резултата с удар от наказателното поле. Въпреки тоталното превъзходство на домакините, мачът вървеше към равенство. В 90-ата минута беше отсъден пряк свободен удар на 30-ина метра от вратата на Локомотив. Зад топката застана Николай Костов, който с не особено силен, но коварен удар изненада вратаря на гостите и топката влезе в мрежата. Така Несебър взе трите точки, обръщайки напълно мача.

Състав на Несебър: Н. Кръстев, Н. Пюскюлю (47′ – Дж. Яшар), Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, С. Баев (69′ – Ер. Карадайъ), Г. Димов, Цв. Цонков, Вл. Мирчев, Дж. Али, Пл. Тенев

Състав на Локомотив (Сф): Ал. Любенов, Ан. Чатзилиадис, Ем. Виячки, Ал. Горанов, Д. Пидев (30′ – Сл. Паскалев), Г. Бузукис, Й. Ризов, К. Ангелов (59′ – Зл. Бонев), Вл. Мисяк, Б. Христов, Д. Пеев