Локо (Пд) нанесе първа загуба на Левски (ВИДЕО)

0

Левски допусна първа загуба в Първа професионална лига. „Сините“ отстъпиха с 1:2 на Локомотив (Пловдив), насред „Герена“. Така „смърфовете“ бият като гости Левски за втори пореден път, като предният успех бе с 3:2. Освен първото си поражение, възпитаниците на Елин Топузаков допуснаха и първи попадения у дома.

В началните минути Левски натисна своя съперник. Така домакините логично успяха да поведат, макар и с автогол. В 19-ата минута Ел Харуби опита да боксира центриране към Роман Прохазка, но вместо това прати топката в собствената си мрежа. Адениджи можеше да реши всичко в мача още в 22-ата. Останал сам срещу вратаря, обаче нападателят сътвори страхотен пропуск. Пропускът бе наказан от Веселин Марчев, който в 26-ата минута изравни с удар от 20-ина метра.

Втората част започна като първата – с натиск на Левски. Франсис Нар, обаче направи нов уникален пропуск за домакините, останал очи в очи с Ел Харуби. В 78-ата минута гостите осъществиха пълен обрат. Точен от дузпа бе Мартин Камбуров

Състав на Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми де Ноойер (58′ – Мехди Бурабия), Роман Прохазка, Божидар Краев, Франсис Нар (79′ – Хеан Деса), Антонио Аниете, Бабатунде Адениджи (46′ – Илиан Мицански)

Състав на Локомотив (Пд): Ел Харуби, Пламен Крумов, Павел Виданов, Кирил Котев, Иван Горанов, Ванчо Траянов (62′ – Димитър Велковски), Димо Бакалов (59′ – Ияд Хамуд), Мигел Луке, Парвизджон Умарбаев (46′ – Дани Кики), Веселин Марчев, Мартин Камбуров