Класически Несебър излезе еднолично първи

0

Несебър победи категорично Оборище (Панагюрище) в мач от Х кръг на Втора професионална лига. „Делфините“ се наложиха с 3:0. Спечелените 3 точки в този мач и загубата на Септември (София) от Созопол

[sociallocker id=5830]

пък позволи на възпитаницте на Николай Русев да станат еднолични лидери в класирането на втория ни ешелон.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Това, обаче не успя да им донесе превес в резултата. Още в 5-ата минута Ерай Карадайъ нанесе хубав удар по диагонала, но Витанов изби. Малко по-късно идентично положение се откри пред Тачев, но този път Андонов се намеси отлично. До почивката Иван Цачев, Стамен Ангелов и Николай Костов отправиха опасни удари към вратата на гостите, които обаче не успяха да поразят целта.

През втората част домакините доминираха тотално над своя съперник и логично стигнаха до три попадения във вратата на Оборище. Стамен Ангелов откри резултата в 49-ата минута и внесе нужното спокойствие у съотборниците си. Той бе точен след индивидуална акция. В 62-ата минута той можеше да се разпише за втори път, но изстрелът му срещна гредата. Все пак Иван Цачев успя удвои аванса на Несебър в 72-ата минута, след като се възползва от асистенция на голмайстора до този момент. Само 120 секунди по-късно Владислав Мирчев окончателно уби интригата в срещата с трето попадение. Влезлият като резерва нападател се възползва от неразбирателство в защитата на гостите, оформяйки класиката в този мач.

Състав на Несебър: Р. Андонов, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, Г. Димов, Цв. Цонков, Ив. Цачев, Ст. Ангелов (73′ – Н. Дамянов), Дж. Яшар (68′ – С. Баев), Пл. Тенев, Ер. Карадайъ (46′ – Вл. Мирчев)

Резерви: Н. Кръстев, Н. Пюскюлю, С. Баев, Г. Георгиев, Вл. Мирчев, Ст. Калев, Н. Дамянов

Състав на Оборище: Витанов, Парнаров, Лазарос, Гаров, Личев (66′ – Кирев), Щерев, Салибур (88′ – Солаков), Тодоров, Камберов (58′ – Карамфилов), Стамов, Тачев