Созопол втори след бой по лидера

0

Созопол победи досегашния лидер на Втора професионална лига Септември (София). В мач от Х кръг „небесносините“ се наложиха с 1:0. По този начин те се изкачиха до второто място във временното класиране.

Созопол започна двубоя с летящ старт, след като успя да поведе още в 4-ата минута. Станимир Баев се

[sociallocker id=5830]

пребори за топка в наказателното и останал сам срещу вратаря не сгреши за 1:0. Веднага след изпълнението на център, Септември можеше да изравни. Мартин Теменлиев, обаче отрази удара на останалия очи в очи с него Аджов. Благой Наков пък нанесе мощен изстрел от фаул, но отново стражът на домакините бе на мястото си. В самия край на полувремето бе отсъдена съмнителна засада на Деян Христов, а в ответната атаката пък не бе маркирана такава на гостите. Това покачи градуса на напрежение на резервната скамейка на „небесносините“, но страстите бързо се укротиха.

През втората част двата отбора започнаха да водят битка основно в средата на терена. До 78-ата минута те така и не успяха да създадат голова опасност пред Теменлиев и Галев. Тогава  Деян Христов овладя на гърди центриране отдясно и отправи мощен шут от воле. Вратарят на гостите успя със сетни сили да отклони топката, която срещна напречната греда и излезе в корнер.Минутка преди края на мача Кристиян Тафраджийски бе препънат в наказателното поле на гостите. Вместо дузпа, обчв главният арбитър показа жълт картон за играча на Созопол – за симулация.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Г. Хашев, Ив. Янчев, Ст. Мантаров, Як. Идризов, Кр. Пешов, Ст. Баев (58′ – М. Мустафа), М. Радев, Ант. Иванов (46′ – Ст. Митев), Д. Христов (81′ – Кр. Тафраджийски)

Резерви: Св. Нотев, Б. Борисов, Кр. Тафраджийски, М. Георгиев, М. Мустафа, П. Ганев, Ст. Митев

Състав на Септември: Галев, Тилев (46′ – Димитров), Ганчев, Купенов, Предев, Кацаров, Дяков, Ангелов, Чандъров, Наков, Аджов