Милчо Ангелов донесе първа победа на ЦСКА-София като гост (ВИДЕО)

0

ЦСКА-София победи Монтана в мач от XI кръг на Първа професионална лига. „Армейците“ се наложиха като гости с 2:0. Това пък бе първи успех в първенството на столичани далеч от „Българска армия“.

Първият точен удар в мача бе в 11-ата минута. Диого Виана стреля от фаул, но вратарят на Монтана улови без

[sociallocker id=5830]

проблеми. Първата реална възможност за гол пък бе в актива на домакините. Шоко центрира в наказателното поле, Даниел Генов засече от точката за изпълнение на дузпа, но топката премина над напречната греда.  стреля високо над вратата. Героят от мача с Левски Преслав Йорданов успя да се разпише в 28-ата минута, но попадението бе отменено заради засада. Това пък бе и последната опасност за първото полувреме.

Втората част започна вихрено за ЦСКА-София. Влезлият като резерва Милчо Ангелов откри резултата в 54-ата минута. Александър Георгиев центрира отляво и бившият таран на Черномроец с глава прати топката в мрежата за 0:1. Диого Виана можеше да удвои 20 минути преди края. Ударът му от близко разстояние, обаче бе слаб и не затрудни вратаря на Монтана. Генов пък можеше да изравни, но Конов изби в корнер. След пас на Сергей Георгиев пък, непокритият Александър Полюткин направи уникален пропуск. В 80-ата минута Милчо Ангелов се превърна в героя на мача. Нападателят засече центриране на Антон Недялков, оформяйки крайното 2:0 в полза на „червените“.

Състав на Монтана: 1. Иванов, 5. Полюткин (77′ – Сантос), 23. Шоко, 29. Бамба, 25. Дяков (56′ – Коруджиев), 28. Маркиньос (61′ – Петков), 6. Трифонов, 14. Контохристос, 3. Михов, 7. Генов, 22. Георгиев

Състав на ЦСКА-София: 30. Конов, 23. Дюлгеров, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 3. Недялков, 6. Пинто, 20. Бумал (46′ – Ангелов), 7. Виана, 21. Педро, 18. Георгиев (78′ – Десподов), 9. Йорданов (68′ – Малинов)

Снимка: Topsport.bg