Несебър размаза Черно море

0

Несебър постигна изключително престижна победа над четвъртия във временното класиране на Първа лига.

[sociallocker id=5830]

В контролна среща „делфините” надиграха Черно море (Варна) с 4:1. Двубоят се проведе на градския стадион в Несебър.

Срещата започна лошо за домакините. В 17-ата минута с удар от близко разстояние, Бакари откри резултата в полза на водения от Георги Иванов  – Гонзо отбор. Само 120 секунди по-късно обаче, равенството бе възстановено. Симеон Баев се възползва от грешка на съперниковия вратар, открадна му топката и на празна врата не сгреши за 1:1. След половин час игра Бакари отново можеше да изведе гостите напред, но ударът му срещна гредата. В 40-ата минута Яшар центрира от корнер и Нуретин Пюскюлю с глава направи пълен обрат – 2:1.

В началото на втората част Черно море пое инициативата, но така и не успя да стигне до изравнително. След около час игра, Георги Иванов замени почти целия си отбор. Несебър от своя страна играеше с голяма лекота и стигна до два безответни гола. В 73-ата минута Ерай Карадайъ покачи на 3:1, с плътен удар по земята. 10 минути по-късно Иван Стоянов оформи крайното 4:1. Иван Цачев можеше да направи разгрома за гостите пълен, но пропусна сам срещу вратаря.

Състав на Несебър: Р. Андонов, Д. Молдованов, Н. Пюскюлю, С. Баев, Г. Димов, Цв. Цонков, Дж. Али, Дж. Яшар, Ер. Карадайъ, Н. Колев, Ж. Пехливанов

Резерви: Ст. Бояджиев, Ив. Стоянов, Ив. Цачев, Н. Дамянов, Д. Бенчев, Д. Стоянов, Ем. Ахмед

Състав на Черно море: В. Щром, О. Сукуп, Пл. Николов, Ст. Станчев, М. Костадинов, Т. Паланков, Г. Илиев, Б. Балджийски, Ив. Коконов, Ал. Цветков, Бакари

Резерви: Ем. Михайлов, Д. Георгиев, М. Кузма, Х. Лопес, В. Йосков, М. Минчев, Ем. Янчев, Е. Томбак, Д. Добрев