Поморие разгроми Карнобат за втори пореден успех

0

Поморие разгроми Карнобат в поредна контролна среща от предсезонната си подготовка. Възпитаниците на Малин

[sociallocker id=5830]

Орачев се наложиха с 5:0, като това бе втори пореден успех за тях. Двубоят се игра на градския стадион в Поморие.

Първото полувреме премина без много интересни моменти и пред двете врати. Все пак домакините успяха да се възползват от две свои възможности. В 25-ата минута Милен Танев стреля отдясно, топката се отби от Ахмед Ахмедов и влетя в мрежата за 1:0. Карнобатлии протестираха, че нападателят е играл с ръка, но главният арбитър не уважи претенциите им. В 38-ата минута, след центриране от фаул, топката попадна у Героги Петков. За капитана на поморийци не бе проблем от непосредствена близост да удвои аванса на своя отбор.

През втората част Поморие тотално доминира над своя съперник и напълно заслужено стигна до нови 3 безответни попадения. В средата на полувремето Петър Колев отправи реплики към главния арбитър, за което получи директен червен картон. На негово място обаче влезе друг футболист и численото равенство на терена се запази. В 70-ата минута Милен Танев направи резултата класически, прехвърляйки вратаря от над 30 метра. 10 минути по-късно отново той покачи на 4:0 с изключително красиво попадение. Антон Иванов центрира от ляво, Танев намери топката от ждроб и опъна мрежата зад Християн Славов. Отново той имаше активна роля и в петото попадение.Той подаде успоредно на голлинията към Кирил Георгиев, който изпревари вратаря за крайното 5:0.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Сл. Шопов, Г. Петков, Ст. Жеков, Ант. Иванов, К. Георгиев, Хр. Лемперов, Ил. Шерденов, Ахм. Ахмедов, М. Танев, Ст. Дрянов

Резерви: Д. Тодоров, М. Коев, М. Василев, Д. Лозев, Ж. Хаджиев, Р. Петров, Ж. Илиев, Ст. Ганев, Ив. Колев, Б. Расим, Ст. Стаматов

Състав на Карнобат: Р. Васенев, Тр. Момчилов, Пл. Димитров, Д. Лефтеров, Ст. Калпаклиев, Ж. Димов, Д.Петров, Я. Николов, М. Иванов, Г. Калоянов, П. Колев

Резерви: Хр. СЛавов, Д.Попов, Г. Бинев, Р. Тенчев, Ив. Стойчев, Ив. Касъмарков