Несебър допусна обрат и загуби от Септември

0

Несебър загуби от Септември в мач от XII кръг на Втора професионална лига. „Делфините” поведоха в резултата, но допуснаха обрат за крайното 1:2.

Двубоят започна равностойно, без опасности пред двете врати. Първото сериозно положение се откри пред Несебър. В 25-ата минута Карадайъ бе изведен сам срещу вратаря, но Галев изби удара. След половин час игра, обаче „делфините” успяха да поведат. Николай Костов изведе отдясно Стамен Ангелов, който центрира в наказателното поле. Нуретин Пюскюлю се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата за 1:0. Радостта на домакините трая твърде кратко. 120 секунди по-късно Аджов засече с глава центриране и изравни. След още 3 минути пък гостите осъществиха пълен обрат. Иван Тилев първоначално не успя сам срещу Андонов, но след това Здравко Димитров вкара за 1:2.

През втората част домакините натиснаха своя опонент, в търсене на изравнителен гол. По-чистите положения, обаче се откриха пред Септември, чиито футболисти направиха няколко пропуска. В последните минути Несебър имаше претенции за дузпа, за нарушение срещу влезлият като резерва Мирчев, но главният съдия не посочи бялата точка.

Състав на Несебър: Р. Андонов, Н. Пюскюлю, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, С. Баев (87′ – Г. Георгиев – ж.к.), Цв. Цонков – ж.к., Ст. Ангелов, Дж. Яшар (63′ – Ив. Цачев), Ер. Карадайъ (46′ – Вл. Мирчев), Пл. Тенев

Състав на Септември: В. Галев, Б. Дяков, П. Генчев, Г. Купенов, Ст. Предев (66′ – В. Добрев – ж.к.), Здр. Димитров, Б. Кацаров, Ас. Чандъров, Я. Ангелов (90′ – П. Василев), Ив. Тилев – ж.к. (75′ – Д. Пехливанов), К. Аджов