Млад Несебър удари Царско село

0

Несебър победи като домакин Царско село в мач от Втора професионална лига. Въпреки че бяха преследвани от куп контузии и излязоха с изключително подмладен състав, „делфините“ стигнаха до трите точки, след успех с 2:1.

Несебър успя да поведе след само 180 секунди игра. След центриране отдясно, топката стигна около точката за изпълнение на дузпа до Даниел Стоянов, който с плътен удар разстреля Димитров за 1:0. Само 2 минути по-късно обаче, гостите по чудо не изравниха чрез Диков. Той стреля от близко разстояние, но младият вратар Бочджиев прояви страхотен рефлекс и успя да чукне топката, колкото да не попадне в мрежата му, а в дясната греда. Царско село опита да наложи натиск след допуснатия гол, но така и не успя да стигне до сериозно положение. След половин час игра пък, Даниел Стоянов навлезе в наказателното и остана сам срещу вратаря. Вместо да стреля обаче, той реши да подава и защитник на гостите изчисти. Нападателят на Несебър Николай Колев пък бе принудително заменен. Той изглежда получи сериозна контузия и бе изнесен на ръце от свои съотборници. Красимир Илиев опита далечен удар в края на полувремето, но изключително неточно.

В началото на втората част започна Якимов остана сам срещу вратаря, но Бояджиев спаси. Силен изстрел на Обасе пък премина над вратата. Гостите все пак пратиха топката в противниковата мрежа, но голът на Марков бе отменен заради засада. В 80-ата минута Георгиев пропусна страхотен шанс да реши мача. Той не успя да се разпише от чиста позиция, а при добавката отново не сполучи. В 84-ата минута Диков засече с глава центриране в наказателното поле за 1:1. Само 3 минути бяха необходими на Несебър, за да възстанови преднината си. Карадаъй бе изведен чудесно сам срещу вратаря и с прецизен удар донесе победата и трите точки на „делфините“.

Състав на Несебър: Бояджиев, Пюскюлю, Ив. Стоянов, Али, Дамянов, Вълчев /80 – Ахмед/, Бенчев /71 – Георгиев/, Колев /33 – Карадаъй/, Д. Стоянов, Пехливанов, Динев

Състав на Царско село: Димитров, Радев, Марков, Донев /46 – Минчев/, Минков /85 – Амарауи/, Кацаров, Илиев, Диков, Якимов, Обасе, Петков